Четвер, 12 Травня, 2022

Відомо коли відбудеться інавгурація Володимира Зеленського

Країна, а зокрема, виборці новообраного президента України Володимира Зеленського дочекалися і Верховна Рада нарешті розглянула питання про дату інавгурації. Цікаво? Тоді переходьте на сайт Хмельницькийyes.

Отже, сьогодні депутати все такий прийняли рішення і інавгурація нового Глави держави відбудеться двадцятого травня. За це рішення проголосовали триста п’ятнадцять народних обранців.

Загалом, нардепи розглядали аж сім проектів постанов з різними датами: Сергій Міщенко , Віктор Балога та Сергій Каплін пропонували назначити дату інавгурації на дев’ятнадцяте травня, Володимир Курінний прагнув вітати нового президента вже завтра, тобто сімнадцятого травня, а Віталій Купрій запропонував дві дати – двадцяте та двадцять шосте травня. І як зрозуміло, депутати підтримали постанову свого колеги Віталія Купрія.

Зазначимо, що  Володимир Зеленський наполягав на даті проведення інавгурації – дев’ятнадцятого травня, адже у команді Зеленського обдумують питання щодо розпуску Верховної Ради. Та більшість парламентарів не підтримали цієї дати через те, що у цей день вшановують пам’ять жертв політичних репресій.

Додамо, що згідно з Конституцією України президент має право розпустити парламент та призначити позачергові вибори. Проте є одна умова – розпуск Верховної Ради має відбутися не менше ніж за півроку до закінчення терміну повноважень парламенту. А чергові парламентські вибори призначені на двадцять сьоме жовтня.

Нагадаємо, що тим часом як Верховна Рада не могла ніяк наважитись та прийняти рішення щодо інавгурації Володимира Зеленського, чинний президент Петро Порошенко щедро роздавав звання та нагороди. Крім кількох десятків Орденів,  Порошенко роздав двадцять чотири генеральських звання в армії, прикордонній службі та СБУ, а також три зірки героя.