Четвер, 12 Травня, 2022

Медреформа: Чому Володимир Зеленський хоче зібрати колегію медиків?

З квітня місяця в дію вступає новий етап медичної реформи. Медики б’ють на сполох, адже багатьом медичним закладам уріжуть фінансування. Президент України Володимир Зеленський має намір зустрітися з видатними медиками країни аби поспілкуватися щодо подальшого розвитку реформи. Більше інформації дізнайтеся з yes-khmelnytskyi.com.ua.

Президент хоче почути медиків

Володимир Зеленський до кінця лютого хоче зібрати колегію провідних медиків з усієї України аби почути їхню думку щодо медичної реформи. Потрібно зазначити, що очільник держави збирає за круглим столом не лише лікарів, а й фельдшерів. Володимир Зеленський прагне до кінця березня отримати аналіз щодо другого етапу медичної реформи. Адже вже з першого квітня медичним установа скоротять субвенцію від держави до 60%. А медзакладам будуть платити згідно тарифів за кожного пацієнта. Тобто лікарня має самостійно заробляти гроші шляхом надання медичних послуг. 

п

Лікарі вважають тарифи заниженими

 Нижче наведено суми, які держава буде виплачувати лікарням:

  • За хірургічну операцію держава буде сплачувати лікарні чотири з половиною тисячі гривень.
  • При гострому мозковому інсульті – дев’ятнадцять тисяч гривень.
  • Лікування гострого апендициту – трішки більше трьох тисяч гривень.
  • Лікування діабету оцінюється державою в майже три тисячі гривень.
  • Лікування інфаркту – шістнадцять тисяч гривень.
  • Екстрена допомога (надання першої допомоги та транспортування хворого) оцінюється у сто одинадцять гривень. 
  • Консультація спеціаліста буде коштувати державі сорок дев’ять гривень.
  • Робота дитячих стоматологів – 9 гривень, 19 копійок за хворого. 

Медичні працівники протестують 

Проте найбільше медиків занепокоює лікування туберкульозу. І вісімнадцятого лютого лікарі протестували під Офісом Президента та обіцяли повторити акцію протесту двадцять шостого лютого. Адже з державного бюджету буде виділено трішки більше двадцяти тисяч гривень на лікування одного хворого. Крім того через відсутність фінансування буде закрито багато відділень та туберкульозних диспансерів. До таких закладів відноситься і Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер. Адже в диспансері вже говорять про закриття відділення для хворих на кістково-суглобовий туберкульоз. Нагадаємо, що  з квітня місяця кількість ліжко-місць Хмельницькому обласному протитуберкульозному диспансері скоротять на 37%. Це у той час, коли у світі щороку помирає півмільйона осіб від цієї хвороби. Що стосується України, то наша держава, на жаль, є серед лідерів поширення туберкульозу. Зазначимо, що багато хворих на туберкульоз – це люди, які вийшли з місць позбавлення волі або безпритульні. І якщо закриють тубдиспансери, то ці люди опиняться на вулиці без належного лікування. Зазначимо, що найбільш загрозливим є повітряний шлях зараження і становить до 90 % випадків. Адже хворий під час розмови, кашлю може розповсюдити туберкульозні палички на відстань до півтора метри! 

А яке ваше ставлення до медичної реформи?