Четвер, 12 Травня, 2022

Петро Порошенко заявив, що братиме участь у президентських виборах

Чинний президент України Петро Порошенко офіційно заявив про те, що буде балотуватись на другий термін. Далі про це розповість «Хмельницький.Yes».

Про свій намір балотуватися на другий термін Петро Порошенко заявив сьогодні, 29 січня, під час форуму «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом». Про це повідомляє «BBC News Україна».

«Почуття глибокої відповідальності перед країною, перед сучасниками, перед минулими й прийдешніми поколіннями спонукали мене прийняти рішення кандидувати ще раз на посаду президента України», – заявив Порошенко під час форуму.

Порошенко сказав, що йде у президенти для того, щоб «завершити побудову сильної успішної держави, здатної забезпечити порядок, добробут і безпеку кожного українця».

Під час форуму Порошенко презентував також свою передвиборчу програму.

Участь у форумі взяли прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та спікер Верховної Ради Андрій Парубій, представники духовенства, колишній президент Віктор Ющенко. Також у залі були присутні члени уряду, найвище військове керівництво, голови областей та районів, громадські діячі, ветерани АТО та діячі культури. Також на форум прийшов предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній. Загалом у форумі взяло участь понад 3000 людей.

«Я прийняв рішення і підтримую рішення президента висунути свою кандидатуру на другий термін», – сказав Володимир Гройсман на форумі.

Мер Києва Віталій Кличко, який наразі перебуває на лікуванні за кордоном, записав відеозвернення, в якому підтримав Петра Порошенка.

Додамо, що за всю історію України двічі посаду президента обіймав тільки Леонід Кучма.

53-річний Петро Порошенко – мільярдер, чотири рази був депутатом Верховної Ради, був міністром закордонних справ (2009-2010 роки), міністром економічного розвитку та торгівлі (2012 рік). Петро Порошенко переміг на виборах президента України у 2014 році.

Офіційно президентська виборча кампанія стартувала 31 грудня 2018 року. Кандидати у президенти можуть подати документи на реєстрацію до Центральної виборчої комісії до 4 лютого. Останній день реєстрації у ЦВК – 8 лютого. А вже наступного дня, 9 лютого, ЦВК оголосить остаточний список учасників. Вибори президента України відбудуться 31 березня.