П’ятниця, 13 Травня, 2022

Віцепрезидент НОК Віктор Корж попереджає українців про загрозу здоров'ю

Останнім часом дедалі більше загострюється проблема, пов’язана з використанням заборонених препаратів. Рік за роком вона набуває все більших масштабів і дуже швидко може стати загальнонаціональною проблемою, яка ставить під загрозу здоров’я українського суспільства в цілому.  

Всі проблеми, пов’язані з використанням допінгу молодими спортсменами, випливають після чергових скандальних виявів, які найчастіше трапляються перед певними масштабними змаганнями, ще частіше – коли змагання мають не просто загальнодержавний, а міжнародний характер. На цьому наголошує Віктор Корж, голова НОК України, доктор медичних наук.  

Головна проблема – це легкодоступність заборонених препаратів 

корж

За словами Віктора Коржа, головна проблема – це легкодоступність заборонених препаратів в нашій країні. Справа в тому, що жодної відповідальності в Україні не несуть ані ті, хто розповсюджує ці препарати серед нашої молоді, ані ті, хто їх купує та споживає. Тож, на думку Віктора Коржа, найперше завдання сьогодні – це криміналізувати використання та розповсюдження допінгу в Україні.  

Недостатня кваліфікація тренерів приватних клубів – друга проблема 

Корж

Наступна проблема – це недостатня кваліфікація тренерів приватних клубів, яка, за словами Віктора Коржа, давно вже вийшла за всілякі рамки. Розпочалося це все тоді, коли скасували обов’язковість ліцензування роботи таких спортивних клубів. Раніше така практика в Україні вважалася нормою, сьогодні ж за ліцензією цих закладів ніхто не слідкує.  

Це, в свою чергу, впливає на стан здоров’я дітей та молоді. Ніхто не слідкує за належною кваліфікацією тренерів, які працюють в таких закладах, відтак результат – це поширення анаболіків, допінгів серед молоді без жодного належного контролю. Більше того, сьогодні маємо взагалі кричущі випадки, коли енергетичні напої (вважаються різновидом допінгу) продають на кожному кроці – у магазинах та кіосках.  

Проблема вийшла за межі допустимого, відколи було зафіксовано перші випадки смерті від передозування анаболіками. Такі випадки сколихнули країну, та відповіді політиків і конкретних кроків влади ми й досі не отримали.  

Тож, що ми маємо сьогодні? За словами Віктора Коржа, в нас недостатня кількість необхідних інстанцій, які б займалися цими проблемами. Це вже удар не просто по кількох українцях, а по всій нації, що взагалі ставить під загрозу перспективи народжуваності та розвитку українців.