П’ятниця, 13 Травня, 2022

Дві ОТГ Хмельниччини перемогли у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування»

Дві об’єднані територіальні громади Хмельниччини опинилися серед переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування». Далі розповість про це детальніше yes-khmelnytskyi.

Переможці конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування 2020»

Проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» вже стало доброю традицією в Україні. Незважаючи на непрості виклики сьогодення та карантинні обмеження, цього року конкурс таки провели. Минулого тижня Міністерство розвитку громад і територій України оголосило список переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування». Серед них: Дунаєвецька міська рада ОТГ Хмельницької області та Славутська міська рада ОТГ Хмельницької області. Загалом результати конкурсу свідчать про те, що місцеве самоврядування в Україні розвивається у правильному напрямку, а в ОТГ відбуваються позитивні зміни.

У Мінрегіоні повідомляють, що цього року на конкурс надійшло 168 заявок з усіх областей України, з них 88 – від об’єднаних територіальних громад. Конкурсна комісія визначила 39 проектів-переможців. Нагороди отримали 33 органи місцевого самоврядування, які впроваджують на своїй території сучасні проекти та успішні практики.

Змагання у конкурсі проходило за такими трьома темами:

  1. «Влада та громада: інформування, діалог, участь»
  2. «Покращення якості надання освітніх послуг»
  3. «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища».

Найбільшу кількість заявок було отримано на другу тему від 32 ОТГ.

Дунаєвецька міська рада отримала диплом другого ступеня за формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища. ОТГ успішно впровадила проект, який називається «Чиста громада для майбутніх поколінь».

Ще одним переможцем стала Славутська ОТГ завдяки покращенню якості надання освітніх послуг та відкриттю «Університету третього віку». Славутська міська рада ОТГ Хмельницької області отримала диплом «Спеціальна відзнака».

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування»

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» проводиться вже сьомий рік поспіль разом з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Протягом цього часу організатори отримали понад тисячу заявок. Велика частина надійшла саме від об’єднаних територіальних громад. Заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода каже, що громади конкурують між собою за ідеї, бізнес, інвестиції і за свою привабливість. 

Завдяки конкурсу органи місцевого самоврядування, які впроваджують на своїй території сучасні проєкти, залучають до розбудови своїх громад молодь, створюють нові робочі місця, наповнюють бюджет, залучають інвестиції, тобто забезпечують сталий розвиток громад, мають змогу поділитися власним досвідом з колегами. Однією з важливих вимог конкурсу є те, що ОТГ повинна описати реальні важливі здобутки.