Понеділок, 16 Травня, 2022

Олександр Симчишин підписав Меморандум про споріднення з містом Шицзячжуан

Міський голова Олександр Симчишин підписав Договір про налагодження побратимських відносин з містом Шицзячжуан. Далі розповість «Хмельницький.Yes».

Відомо, що Україна підтримує дружні стосунки з Китайською Народною Республікою. Ці взаємини засновані на спільних інтересах в різних галузях. Взаємини між Хмельницьким та містом Шицзячжуан розпочалися ще з 1997 року угодою про партнерство. Кілька разів делегації з Хмельницького відвідували місто Шицзячжуан. Однак десять років тому відносини було втрачено. Шицзячжуан – центр провінції Хебей. У ньому проживає понад одинадцять мільйонів людей. Місто є провідним у галузях біомедицини, IT – технологій, авіації та текстильної промисловості. Саме співробітництво у цих напрямках обговорили під час зустрічі.

Вчора, чотирнадцятого жовтня, Олександр Симчишин відвідав Шицзячжуан. Міський голова взяв участь у кількох заходах та підписав Договір про налагодження побратимських відносин.

«Приємно, що китайці помітили стрімкий розвиток нашого міста, його інвестиційну привабливість, лідерство в різних рейтингах і запропонували нову угоду. Договір передбачає широке співробітництво між містами у сфері економіки, торгівлі, новітніх технологій, медицини, освіти, науки і техніки, культури, охорони навколишнього природного середовища», – зазначив Олександр Сергійович.

Відповідно до договору міста розвиватимуть практичну співпрацю між органами місцевого самоврядування, підприємствами та громадськими організаціями. Також Хмельницький та Шицзячжуан співпрацюватимуть у сферах економіки, інновацій, торгівлі, охорони здоров’я, науки, культури, освіти, туризму, охорони навколишнього середовища.

Також мер зустрівся з керівництвом провінції Хебей, міста Шицзячжуан та іншими посадовцями: з міністром культури і туризму Китаю, Президентом Міжнародної Федерації туризму, губернатором провінції Хебей та мером Шицзячжуан.

Також наше місто було гідно представлене на міжнародній конференції із розвитку міст і регіонів, де було понад дві тисячі учасників.

Хмельницький презентував Україну на виставці досягнень міст і держав світу. Виставкова зала в Шицзячжуані збудована в березні цього року. Її площа близько 100 000 квадратних метрів. Виставка було організована на високому рівні. Відвідувачі активно цікавилися хмельницьким стендом та роздатковими матеріалами. 

«І на виставці в Китаї ми також були кращі. А все тому, що Україну представляв Хмельницький! З перемогою, усіх!», – написав на своїй сторінці у соцмережі Олександр Симчишин.

к