Понеділок, 8 Серпня, 2022

У Хмельницькому встановлюють дитячі майданчики за підтримки благодійного фонду кандидата

У Хмельницькому встановлюють дитячі майданчики «з ініціативи місцевих мешканців та при підтримці благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч!». Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що такі дії кандидатів можуть мати ознаки підкупу виборців.  Далі розповість про це детальніше yes-khmelnytskyi.

Дитячі майданчики у мікрорайоні Лезневе

У суботу, 10 жовтня, у мікрорайоні Лезневе, на вулиці Сагайдачного, відкрили новий дитячий майданчик. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомила кандидатка в депутати обласної та міської рад від партії «За майбутнє» Майя Онищук.

«Сьогодні разом з мешканцями раділи відкриттю дитячого майданчика в мікрорайоні Лезнево! Вдячні слова для Сергія Лабазюка та благодійному фонду «Поруч» від хмельничан!» – написала кандидатка.

Майя Онищук також оприлюднила у соцмережі відеоролик, в якому один із мешканців мікрорайону Лезневе дякує представникам благодійного фонду і бажає їм «успіхів у передвиборчій кампанії «За майбутнє».

Відео зі сторінки у Facebook Майї Онищук

Ще один кандидат від партії «За майбутнє» до Хмельницької міської ради Сергій Бабій розповів на своїй сторінці у соцмережі про відкриття цього дитячого майданчика. 

Фото – зі сторінки Сергія Бабія

«Сьогодні було відкрито, ще одне місце де буде лунати дитячий сміх. Низький уклін для засновників та працівників благодійного фонду «Ми поруч» Лабазюка Сергія Петровича!» – зазначив кандидат.  

Фото – зі сторінки Сергія Бабія

Користувачі соцмереж наголошують на тому, що ділянка на території дитячого майданчику зовсім не захищена від надмірної вологи і тут не створено необхідних умов.

Наступного дня, 11 жовтня, спостерігачі ОПОРИ приїхали у мікрорайон Лезневе та довідалися, що тут насправді відкрили два дитячі майданчики: один, який урочисто відкривали в присутності кандидатів, на вулиці Сагайдачного, а інший – на вулиці Головній. На обох майданчиках є таблички, які повідомляють, що «Дитячі майданчики встановлено з ініціативи місцевих жителів та при підтримці Благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч!»

Спостерігачі ОПОРИ зазначають, що таблички виконано у кольорах, які використовує політична партія «За майбутнє» для своєї брендованої продукції.

«Оскільки кандидат Сергій Лабазюк є одним із засновників благодійного фонду «Ми поруч», встановлення дитячих майданчиків за підтримки цього фонду може мати ознаки підкупу виборців. Подарунки виборцям під час виборчої кампанії від благодійного фонду імені кандидата можуть створювати йому та політичній силі, яку він представляє, додаткові переваги на виборах», – зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

Спостерігачі ОПОРИ звернулися до представника Хмельницької обласної організації партії «За майбутнє» Миколи Заганяча з проханням надати коментар з приводу встановлення дитячих майданчиків.

«Обласна організація не має ніякого відношення до діяльності благодійного фонду. Благодійний фонд з обласною організацією жодним чином не синхронізує свою діяльність, і благодійний фонд здійснює свою діяльність постійно, а не лише в виборчий період. Будь-які дії по встановленню майданчиків не пов’язані з виборчим процесом і здійснюються систематично», – висловив пізніше позицію обласної організації політичної партії «За майбутнє» Микола Заганяч.

Микола Заганяч розповів, що після звернення спостерігачів ОПОРИ таблички на дитячих майданчиках замінили.

Фото надане Миколою Заганячем

Дитячий майданчик біля кладовища

Однак це не всі дитячі майданчики, які привернули увагу спостерігачів ОПОРИ. Відомий хмельницький блогер та активіст Андрій Попик повідомив на своїй сторінці у соцмережі про новий дитячий майданчик в селі Грузевиця.

«Дитячий майданчик на кладовищі! Коли я думаю, що мене вже нічим не здивуєш на виборах, і тут бабах! В с. Грузевиця, невідомий кандидат ставить дитячий майданчик на частині цвинтаря (чи прилеглої до нього території). Бігом розчищаються кущі, бігом ставиться паркан, щоб хоч якось відмежувати правнуків від прадідів.З табличкою “БУДУЄМО МАЙБУТНЄ ПОРУЧ ОДИН ОДНОГО” Але є і позитив: вже ніхто напряму не вказує на табличках назву партії, назву кандидата, назву “благодійного фонду” (бо вже знають, що правоохоронці трохи смикають за цей вид підкупу)», – каже Андрій Попик.

Хто встановив цей дитячий майданчик, наразі не відомо. Тому Андрій Попик просить усіх, хто знатиме, коли майданчик урочисто відкриватимуть, повідомити.

Реакція соцмереж

Користувачі соцмереж активно коментують допис Андрія Попика. Зокрема, хмельницька письменниця Ольга Саліпа вважає, що це досить Символічно: кладовище – минуле, а діти – майбутнє. Будують поруч один одного. Також дописувачі зауважують, що тут надпис “майбутнє поруч” читається взагалі сумно. Крім того, користувачі соцмереж звертають увагу на те, що на території дитячого майданчику взагалі немає жодного покриття. Якщо пройдуть дощі, то ту утвориться суцільне болото і діти не зможуть нормально гратися на майданчику.