Четвер, 12 Травня, 2022

Операційна система ноутбука: що і як працює

Переносний ПК – це одна з найпотрібніших речей для кожної сучасної людини. Ви можете посперечатися і сказати, що більш важливо мати смартфон, адже він більш мобільний і функціональний. Але смію вас запевнити, що жоден сучасний телефон не зрівняється по використовуваності з ноутбуком. Саме вони складають приблизно 40% продажів усього ринку технологій, тоді як смартфони та планшети поділяють другі і треті місця.

Звертаємо увагу на головний фактор

Ясна річ, важко у великій кількості постійних новинок або зарекомендованих брендів вибрати відповідну модель саме для своїх індивідуальних потреб. На жаль, навіть недосвідченій людині, щоб придбати ноутбуки україна, важливо поверхнево розбиратися у тих чи інших факторах, які впливають на їх продуктивність. Йдеться про оперативну пам’ять, процесор, дисплеї тощо.

Але в першу чергу варто вирішити, яка операційна система буде супроводжувати вашу щоденну роботу з цим пристроєм. На щастя, їх не так багато, і кожна система визначає ті чи інших потреби споживача. Виділяють три найпоширеніші і потужні системи:

  • Windows;
  • Macos;
  • Chrome OS.

Особливості різних ОС

ноутбук

Windows 10 – найостанніша і, як стверджують розробники, найбезпечніша з коли-небудь існуючих. Вона поставляється із вбудованими засобами захисту ваших даних і обладнання, забезпечуючи захист ділової\особистої інформації навіть на загублених або вкрадених пристроях.

Новий ПК з процесором Windows 10 забезпечує багатозадачність в 2,1 рази швидше і продуктивність до 80% вище у порівнянні з Windows 10 на чотирирічному ноутбуці. Підвищення продуктивності дорівнює 25% завдяки сучасним форм-факторам, зручності використання і можливостям самообслуговування, таким як скидання пароля.

Macos – це операційна система, яку підтримує кожен Mac. Вона розроблена спеціально для цього обладнання і поставляється з цілим набором красиво оформлених додатків. Працює з iCloud для поновлення фотографій, документів та інших елементів на всіх ваших пристроях, наприклад, з iPhone та іншими засобами Apple. Ця система була побудована з нуля з урахуванням конфіденційності та безпеки.

Chrome–- легша операційна система. Хоча вона надає вам повний спектр додатків Google як для онлайн, так і для автономного використання, проте не пропонує великої кількості функцій і набору сумісних додатків. Якщо у вас обмежений бюджет і вам потрібні тільки базові обчислювальні функції, Chrome може бути хорошим варіантом.