П’ятниця, 13 Травня, 2022

До Дня народження Тараса Шевченка: Олександр Симчишин читає вірш Кобзаря

Сьогодні, 9 березня, Україна відзначає 207 років від дня народження Кобзаря. Тараса Григоровича згадують у різних куточках не лише України, а й світу. Далі розповість про це yes-khmelnytskyi.

Олександр Симчишин читає вірш Тараса Шевченка

На честь 207-ї річниці з Дня народження Тараса Шевченка у різних куточках України влаштовують культурні події. Цього дня усі небайдужі українці згадують видатного письменника, читають його поезію, знімають відео та розміщують його у соціальних мережах. Сьогодні “Заповіт” Тараса Шевченка зачитав міський голова Олександр Симчишин. Цей вірш Тарас Григорович написав 25 грудня 1845 року, у Переяславі. “Заповіт” має значний вплив на розвиток української культури. Він є своєрідним закликом українців до визвольної боротьби проти Російської імперії. Цей вірш переклали майже на 150 мов світу.

Як Хмельницький вшановує Тараса Шевченка

Сьогодні, 9 березня, у Хмельницькому, влаштували декілька культурних заходів до Дня народження Тараса Шевченка. Цього дня біля пам’ятника Великому Кобзареві у сквері м. Шевченка зібралися представники влади міста та області, представники громадських організацій та літературних спілок. Присутні поклали квіти до пам’ятника видатному українському письменнику та вшанували його пам’ять. У виконанні Муніципального оркестру та камерного хору сьогодні звучала поезія Тараса Григоровича.

Внесок Тараса Шевченка у розвиток української культури є величезним. Його постать є важливою для кожного з нас. Тарас Шевченко є символом української нації. Кожне нове покоління відкриває його по-новому. Поезія Великого Кобзаря не втрачає своєї актуальності досі. Його поетична мова торкається душі українців. Тарас Шевченко є уособленням правди, чесності, гідності, сили незламного духу та любові до людей.

Сьогодні, у 207-му річницю до Дня народження Шевченка, у нашому місті організували виставку цікавих фактів про письменника, експозицію картин та флешмоб.

На вулиці Проскурівській сьогодні розгорнули тематичну виставку, присвячену Великому Кобзареві. Вона розташувалася біля Музею історії міста Хмельницького. Культурно-просвітницька акція називалась «Крокуємо до Шевченка». Перехожі мали змогу ознайомитися з виставкою дитячих робіт. На головній пішохідній вулиці міста презентували 30 оригінальних картин, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка. Кожна з дитячих робіт є неповторною та оригінальною.

Також на Проскурівській влаштували тематичний флешмоб до Дня народження Тараса Григоровича. Хлопці та дівчата складали пазли з картини Тараса Шевченка «Катерина». Таким чином, хмельничани представили Шевченка не тільки як поета, а й як художника, який створював неповторні картини.

Народний артист Володимир Смотритель заспівав пісню, яка називається «Не промовчи Шевченка у собі». Також він розповів юним хмельничанам про те, чому постать Тараса Шевченка є такою важливою в українській культурі.

Завтра, 10 березня, минає 160 років з дня смерті Тараса Шевченка.