Субота, 14 Травня, 2022

Олександр Симчишин читає вірш Лесі Українки: до 150-річчя з Дня народження видатної поетеси

Сьогодні, 25 лютого, Україна відзначає 150 років з Дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки). Видатну українську письменницю згадують школярі, студенти, політики, співаки, актори та всі небайдужі. Вірш талановитої письменниці прочитав і міський голова Олександр Симчишин. Далі розповість про це yes-khmelnytskyi.

150 років з Дня народження Лесі Українки

Сьогодні, 25 лютого, українці відзначають 150-річчя з Дня народження видатної поетеси Лесі Українки. Вона народилася 1871 року у Новограді-Волинському. Її життя було яскравим, насиченим, однак недовгим. Леся подорожувала багатьма європейськими країнами. Її не вважали найкращою жінкою-письменницею. Лесі дорікали тим, що вона писала замало творів про українську історію, а натомість в неї було чимало творів на ранньохристиянські та античні теми. Леся Українка однією з перших почала виводити українську літературу на новий рівень, за межі побуту і села.

На честь видатної письменниці у різних містах України встановлені меморіальні дошки, відкрито музеї, пам’ятники. З Хмельниччиною у поетеси були родинні зв’язки. У Полонному проживав рідний брат Лесиного батька Григорій Косач. Архівні матеріали та листи свідчать про те, що Леся приїжджала до нього. У Полонному зберігся будинок, в якому гостювала юна Леся Українка. Наразі ця будівля потребує реставрації. Заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного НМЦКіМ Сергій Шпаковський розповідає, що управління культури і туризму Полонської міської ради направило до Українського культурного фонду відповідний проект по цій будівлі. Наразі він пройшов вже експертну оцінку. Зараз триває технічна оцінка. У Полонному сподіваються, що будівля, в якій перебувала Леся Українка у своїх родичів у 1893 році, буде відреставрована. Також у Полонному є пам’ятник видатній поетесі. У міській раді Полонного надіються, що держава нарешті візьме його під свою охорону. Перший раз документи на розгляд консультативної ради подавалися у 2017 році. Сергій Шпаковський каже, що тоді консультативна рада відхилила це прохання і пам’ятник не отримав пам’ятко-охоронного статусу. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Незважаючи на те, що офіційних свідчень про те, що Леся Українка відвідувала Хмельницький немає, у нашому місті є пам’ятник видатній письменниці. Він розташований біля корпусу інституту МАУП, на алеї української духовності. Автори пам’ятника – Борис Крилов та Олесь Сидорук.

Олександр Симчишин читає вірш Лесі Українки

На честь 150-ї річниці з Дня народження Лесі Українки у різних містах України проводяться культурні заходи. Сьогодні українці згадують відому поетесу, читають її вірші та діляться відео у соцмережах. Також вірш Лесі Українки, який вона написала на роковини Тараса Григоровича Шевченка, прочитав міський голова Олександр Симчишин. Цей вірш написаний 8 березня 1911 року.

Реакція соцмереж

Користувачі соцмереж кажуть, що Олександр Симчишин гарно та чуттєво прочитав поезію Лесі Українки. Хмельничанин Артем каже, що вірші займають особливе місце в серцях людини, в яких оспівано і кохання, і Батьківщину, і незламну силу духу. Дописувачі вважають, що Симчишину вдалося чуттєво прочитати вірш Лесі Українки.

Нагадаємо, що Олександра Симчишина номіновано на звання «Людина року-2020» в номінації «Міський голова року» (великих міст). Також на це звання претендують міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та мер Києва Віталій Кличко. Хто ж стане міським головою року, дізнаємось вже наприкінці травня.