Четвер, 12 Травня, 2022

До Хмельницької міської ради прибув Вифлеємський вогонь

Сьогодні, 18 грудня, активісти скаутської організації «Пласт» передали Вифлеємський вогонь миру міському голові Олександру Симчишину. Одна лампадка Благодатного вогню горітиме у холі будівлі міської ради. Кожен хмельничанин зможе взяти часточку вогню до своєї оселі. Далі розповість про це детальніше yes-khmelnytskyi.

У вівторок, 15 грудня, вечірнім потягом зі Львова до нашого міста прибув Благодатний вогонь. Хмельницькі пластуни перейняли естафету передачі Вифлеємського вогню від львівських побратимів.

Фото – Пласт Хмельницький

Сьогодні, 18 грудня, напередодні Дня Святого Миколая, у Хмельницькому відбулася церемонія передачі Вифлеємського вогню миру з місця народження Ісуса Христа. Вже шостий рік поспіль пластуни приносять Благодатний вогонь до Хмельницької міської ради та передають Олександру Симчишину. Лампадка Вифлеємського вогню горітиме у холі будівлі міської ради. Усі бажаючі мають змогу запалити свічку від нього та принести до свого помешкання. Благодатний вогонь наповнить оселю миром, добром, спокоєм та щастям. Також вогонь передадуть у храми міста.

«Вже вшосте поспіль Хмельницький приймає вогонь одним із першим і фактично першою його приймає міська рада. Сьогодні ми це робимо в переддень святого Миколая. Традиційно вогонь буде горіти в міській раді, традиційно ми передаємо релігійним конфесіям, які бажають, традиційно усі бажаючі хмельничани можуть прийти до міської ради зі своєю лампадкою і взяти вогонь додому. Незважаючи ні на що, це вогонь, який дає надію та сподівання, що 2021 рік обов’язково буде кращим», – каже міський голова Олександр Симчишин.

Щороку Благодатний вогонь беруть на місці народження Ісуса Христа, у Вифлеємі. Далі літаком він відправляється до Австрії. Звідти інші країни світу приймають естафету та поширюють Вифлеємський вогонь. Він долає тисячі кілометрів та потрапляє до людей, які вірять та очікують на мир, добро і злагоду. Пластуни поширюють Вифлеємський вогонь різними куточками України. Активісти «Пласт» передають вогонь церквам, дитячим будинкам, лікарням тощо. Завдяки цьому кожен, хто наразі не має змогу знаходитися поруч зі своїми близькими, може відчути тепло Вифлеємської зірки. Скаути кажуть, що вогонь символізує жертовність у період посту. Світло уособлює любов до людей, мир, злагоду, спокій у душі та тепло. Християни запалюють Благодатним вогнем свічки у Святий вечір. Вифлеємський вогонь зберігається у церквах до 19 січня.