Понеділок, 16 Травня, 2022

Суд визначить, чи законно обрали голову Хмельницької облради

Депутатка Хмельницької обласної ради Оксана Бочкарьова вирішила оскаржити у суді результати голосування за голову Хмельницької облради. Вона вважає, що Віолетту Лабазюк обрали незаконно. Підставою для цього є тридцять третій бюлетень, який був заповнений із порушеннями. Далі розповість yes-khmelnytskyi.

Позов Оксани Бочкарьової до Хмельницького окружного адміністративного суду

Депутатка від політичної партії «Слуги народу» Оксана Бочкарьова, яка також претендувала на посаду голови Хмельницької облради, подала адміністративний позов до Хмельницького окружного адміністративного суду. Позов стосується результатів голосування за голову Хмельницької облради. Оксана Бочкарьова пояснює, що 33-й бюлетень, який був вирішальним, заповнений із порушеннями чинного законодавства, адже у ньому стоїть позначка не у квадраті навпроти кандидата, а поза ним. Про це Оксана Бочкарьова розповіла «Суспільному».

Оксана Бочкарьова каже, що такий бюлетень за жодних обставин не можна вважати дійсним. Тому дії лічильної комісії не є законними.

«Спираючись на статтю 60 регламенту роботи Хмельницької обласної ради, недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, без відтиску печатки, а також бюлетені, які містять позначки не у квадраті навпроти прізвища кандидата. Один із бюлетенів, який і став вирішальним 33 бюлетенем за Віолетту Лабазюк, мав би бути визнаним недійсним, оскільки у ньому позначка стояла не у квадраті, а поза ним. Але лічильна комісія чомусь взяла його до уваги, хоча він узагалі не мав би розглядатися. При цьому обласна рада порушила регламент, за яким має працювати, а потім, уже з порушеннями, прийняла рішення, яким затвердила Віолетту Лабазюк головою обласної ради», – каже Оксана Бочкарьова.

Оксана Бочкарьова каже, що рішення звернутися до суду із позовом не є лише її особистим. Разом із депутатами партії «Слуга народу» було вирішено оскаржити результати голосування за голову Хмельницької облради.

На сайті Судової влади України вказано, що адміністративний позов від Оксани Бочкарьової до Хмельницької обласної ради надійшов до Хмельницького окружного адміністративного суду 9 грудня. Коли відбудеться судове засідання, наразі не відомо. Призначено лише склад суду.

Як прокоментувала позов Віолетта Лабазюк

Вчора, 10 грудня, Віолетта Лабазюк провела свою першу пресконференцію на новій посаді. Вона також прокоментувала ситуацію із позовом Оксани Бочкарьової. Віолетта Лабазюк каже, що цей позов став для неї справжньою несподіванкою і вважає його безпідставним, оскільки більшість членів лічильної комісії з різних партій все ж таки визнали тридцять третій бюлетень дійсним. Також голова Хмельницької облради додає, що при потребі візьме участь у судових засіданнях. Віолетта Лабазюк вважає цей позов популістичним.

Перша сесія Хмельницької обласної ради восьмого скликання

Нагадаємо, що перша сесія новообраної Хмельницької обласної ради відбулася у понеділок, 7 грудня. На посаду голови Хмельницької обласної ради претендували дві кандидатки: Оксана Бочкарьова від «Слуги народу» та Віолетта Лабазюк від партії «За майбутнє». За результатами таємного голосування головою Хмельницької обласної ради стала 34-річна Віолетта Лабазюк, дружина відомого депутата Сергія Лабазюка. За неї проголосували 33 депутати облради. Натомість Оксана Бочкарьова отримала 27 голосів. Під час першої сесії Хмельницької облради Будинок рад «замінували». На місце події прибули правоохоронці. Усіх присутніх евакуювали. Після перевірки жодних вибухонебезпечних пристроїв не було знайдено.