Четвер, 12 Травня, 2022

Військовополонений шепетівчанин перебуватиме у російському слідчому ізоляторі ще три місяці

Військовополонений мешканець Шепетівки Сергій Цибізов перебуватиме в російському слідчому ізоляторі до 24 липня. Далі розповість про це «Хмельницький.Yes».

Вчора, 17 квітня, у Лефортівському суді Москви відбулося засідання суду стосовно двадцяти чотирьох українських військовополонених моряків. Їм продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у російському слідчому ізоляторі ще на три місяці.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року, російські прикордонники захопили три українські військові судна під час перетину Керченської протоки. На кораблях перебували 24 військовослужбовці. Серед них був 21-річний мешканець Шепетівки. Сергій Цибізов знаходився на малому броньованому артилерійському катері «Нікополь», який проходив Керченську протоку. Сергія обвинувачують за частиною 3 статті 322 КК РФ – «незаконний перетин кордону».

Наразі українські моряки перебувають у московських слідчих ізоляторах «Лефортово» і «Матроська тиша».

Відомо, що вчора у суді були присутні журналісти, рідні та адвокати військовополонених моряків. Коли хлопці зайшли до зали суду, рідні зустріли їх оплесками. Загалом моряки налаштовані оптимістично та сподіваються, що скоро будуть вдома. Про це повідомляє «Громадське».

Сторона обвинувачення просила продовжити арешт та заявляла про необхідність отримання результатів експертиз. Сторона захисту, у свою чергу, заявила, що українські моряки є військовополоненими і їх потрібно звільнити. Також адвокати наголосили на тому що захоплення моряків було фактом агресії з боку Російської Федерації.

Під час засідання моряки заявили про свій статус полонених. Вони не відповідали на жодні запитання, крім тих ,які стосувалися імені, віку та звання. 

Таким чином, Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою полоненим українським морякам, серед яких є шепетівчанин Сергій Цибізов, ще на на три місяці – до 24 липня.

Фото – «Громадське».