П’ятниця, 13 Травня, 2022

Шепетівчанин Сергій Цибізов повернувся додому з російського полону

Сьогодні, сьомого вересня, тридцять п’ять військовополонених українців повернулися додому. Дехто з них перебував у незаконному ув’язнені понад п’ять років. В аеропорту «Бориспіль» їх зустріли рідні та Президент України Володимир Зеленський. З російського полону також повернувся моряк з Шепетівки Сергій Цибізов. Далі розповість «Хмельницький.Yes».

Сьогодні, сьомого вересня, відбувся обмін військовополоненими між Україною та Росією. Цікаво те, що сьогодні відзначають Всесвітній день знищення військових іграшок, який був проголошений у 1988 році.

Додому повернулося тридцять п’ять українців, серед яких військовополонені моряки та політичні в’язні. В Україну прилетів і Сергій Цибізов із Шепетівки. Нагадаємо, що двадцять четвертого липня Сергію виповнилося двадцять два роки. 25 листопада 2018 року російські прикордонники захопили три українські військові судна під час перетину Керченської протоки. На кораблях перебували двадцять чотири військовослужбовці. Серед них був мешканець Шепетівки. Сергій Цибізов знаходився на малому броньованому артилерійському катері «Нікополь», який проходив Керченську протоку.

Обмін полоненими відбувся за форматом тридцять п’ять на тридцять п’ять. Сьогодні, сьомого вересня, о 08:35, з московського слідчого ізолятора «Лефортово», виїхали два пасажирські автобуси. В них перебували двадцять чотири українські моряки, яких захопили російські військові у листопаді минулого року. Їх та ще одинадцятьох українців, яких незаконно утримували у в’язницях, доправили до аеропорту «Внуково-2». Близько 12:20 одночасно вилетіли літаки з урядового аеропорту «Внуково-2» та київського «Борисполя». Про це повідомляє «Громадське».

Вже через годину літак з українськими військовополоненими прибув до Києва. У «Борисполі» їх зустрічав Президент України Володимир Зеленський та родичі. Також додому повернувся шепетівчанин Сергій Цибізов.

Крім моряків, на Батьківщину повернулися Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Микола Карп’юк, Станіслав Клих, Володимир Балух, Артур Панов, Євген Панов, Едем Бекіров, Роман Сущенко та Олексій Сизонович.