П’ятниця, 13 Травня, 2022

Військовополоненому шепетівчанину продовжили термін арешту

Військовополоненому шепетівчанину Сергію Цибізову та іншим українським морякам продовжили термін арешту до 24 квітня. Далі розповість про це «Хмельницький.Yes».

Вчора, 15 січня, Лефортовський суд Москви продовжив до 24 квітня термін арешту для 12 українських моряків, серед яких і мешканець Шепетівки Сергій Цибізов. 25 листопада 2018 року хлопець знаходився на малому броньованому артилерійському катері «Нікополь», який проходив Керченську протоку. Військовий корабель захопили російські прикордонники. Сергія обвинувачують за частиною 3 статті 322 КК РФ – «незаконний перетин кордону». 

Полонених українців судили в трьох різних залах суду. Сергій Цибізов перебував в одному залі з Романом Мокряком, Андрієм Оприском та Євгенієм Семидоцьким. Слідчі Федеральної служби безпеки Росії заявили клопотання, щоб суд відбувався в закритому режимі. І суддя задовільнила це прохання. Однак родичам все ж таки дозволили зайти до зали суду.

Адвокати українських моряків також клопотали про те, щоб військових випустили і вони змогли перебувати на одній лаві разом із ними. Однак суд це не дозволив зробити. Також клопотали про те, щоб справу моряків розглядав військовий суд, адже українці є військовополоненими. Але це прохання теж було відхилено.

За підсумками судового засідання дванадцятьом українським морякам продовжили термін арешту до 24 квітня. 

Нагадаємо, що 25 листопада минулого року, російські військові захопили три кораблі військо-морських сил України, коли ті виходили з Керченської протоки. На кораблях перебували 24 військовослужбовці. Їх звинуватили в незаконному перетині кордону Російської Федерації. Наразі українські моряки перебувають у московських слідчих ізоляторах «Лефортово» і «Матроська тиша».