Четвер, 12 Травня, 2022

Про що представники ОБСЄ з міським керманичем Хмельницького спілкувались?

Дізнайтесь з yesХмельницький

Звичайно, що про президентські вибори в Україні. Адже європейські спостерігачі будуть слідкувати аби вибори Президента України пройшли демократично та без серйозних порушень.

Під час розмови Олександр Симчишин наголосив, що у Хмельницькому не застосовується адмінресурс і влада міста будує політику рівного доступу всіх кандидатів до виборчого процесу. Також мер міста, зазначив: “Все те, що пов’язано з виборчим процесом, де є наші повноваження ми забезпечуємо на належному рівні”.

Нагадаємо,що більше дев’яносто осіб забажали взяти участь у виборчій кампанії. Проте Центральна виборча комісія дала зелене світло не усім бажаючим. Половині з них було відмовлено у реєстрації через е, що не внесли заставу у розмірі 2,5 мільйонів гривень або через неналежне оформлення документації.

За останніми даними, ЦВК зареєструвала сорок чотири кандидати.

В чому ж полягає робота представників ОБСЄ?

По-перше, спостерігачі мають стежити за реєстрацією кандидатів, їхньою агіаційною роботою, фунціонування комісій та державних органів, висвітлення агітаційних матеріалів у ЗМІ.

По-друге, 31 березня представники ОБСЄ мають спостерігати за тим як відбуваються вибори: розпочинаючи від відкриттям дільниць і закінчуючи підведенням підсумків голосування.

По-третє, по закінченню виборчого процесу місія має оцінити вибори Президента України щодо відповідності європейським та міжнародним нормам, а найголовніше аби президентські вибори відбулись згідно Закону України.

Також під час зустрічі обидві сторони поспілкувались про роль громадського сектору  у житті міста. Мер запевнив, що влада Хмельницького тісно співпрацює з громадськими організаціями та впроваджують деякі сумісні проекти.