Четвер, 12 Травня, 2022

Хмельницький отримає міжнародну технічну допомогу у протидії корупції

Американці нададуть Хмельницькому допомогу у боротьбі з корупцією. Наше місто долучилося до проекту«Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія». Далі детальніше розповість «Хмельницький.Yes».

Сьогодні, 22 лютого, Хмельницький підписав Меморандум між міською радою та Management Systems International щодо надання міжнародної технічної допомоги «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія». Завдяки реалізації проекту в нашому місті планують знизити корупційні ризики та зменшити будь-які корупційні прояви. Додамо, що цей проект є п’ятирічною ініціативою USAID. Її мета полягає в тому, щоб допомогти Україні подолати корупцію. Урочисте підписання Меморандуму відбулося в приміщенні Хмельницької міської ради.

«Місяць тому я мав зустріч з активістами, що працюють з протидією корупції, і вони запропонували місту долучитися до проекту. Ми максимально зацікавлені в ефективній його реалізації. Вже зараз створюємо сервіси, що мінімізують контакт людей з чиновниками і унеможливлюють корупцію», – наголосив Олександр Симчишин.

До цього проекту також долучилися органи місцевого самоврядування міст Мукачеве, Дрогобич, Покров, Первомайськ і Сумська ОДА. Проект спрямований на те. щоб сприяти систематичним та ефективним урядовим антикорупційним комунікаціям та зниженню толерантності до корупції в суспільстві.

«USAID» розробило особливу методику, яка вже використовувалася в багатьох інших країнах. Ми її адаптували під українське законодавство. На першій стадії будемо оцінувати виконком, як організацію. Там є 10 показників, які стосуються запобігання корупції. Грунтуючись на цій оцінці, ми будемо бачити повну картину. Тоді вже виробимо рекомендації, а надалі будемо допомагати в реалізації цих рекомендацій», – зазначив старший радник з антикорупційних питань Проекту Ігор Осика.

Зазначимо, що програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка організацій–лідерів у боротьбі з корупцією в Україні» започаткована у червні 2017 року. У рамках програми спеціалізовані державні органи влади відповідальні за запобігання корупції, а також інші міністерства та установи отримають технічну допомогу для зменшення можливостей корупційних діянь. Крім того, програма передбачає підтримку неурядових організацій в просвітницькій діяльності, громадському контролі та розбудові активної позиції громадян щодо нетерпимості до корупції.