Середа, 22 Червня, 2022

Скільки коштів виділили на закупівлю масок та антисептиків для виборчих дільниць Хмельниччини

У неділю, 25 жовтня, відбудуться місцеві вибори. Цього року у зв’язку з карантинними обмеженнями хмельничанам доведеться дотримуватися санітарно-епідемічних вимог. Скільки коштів виділили на придбання засобів дезінфекції та індивідуального захисту для учасників виборчого процесу на Хмельниччині, далі розповість yes-khmelnytskyi.

Маски та антисептики для виборчих дільниць Хмельниччини

Сьогодні, 21 жовтня, перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш під час брифінгу розповів, що на закупівлю захисних масок та засобів дезінфекції для виборчих дільниць Хмельниччини було виділено 2,8 мільйони гривень. Ці кошти виділені з місцевих бюджетів.

Брифінг Р.Примуша

✅Брифінг першого заступника голови облдержадміністрації Романа Примуша щодо ситуації в області з протидією поширенню коронавірусної інфекції

Опубліковано Хмельницька обласна державна адміністрація Середа, 21 жовтня 2020 р.

«На даний час завершені більшості закупівлі і передані виборчим комісіям засобів захисту. Невдовзі ця робота буде завершена остаточно, щоб люди могли працювати в нормальному режимі на виборчих дільницях, з дотриманням усіх карантинних вимог», – пояснив Роман Примуш.

За його словами, у Хмельницькій області будуть працювати 24 спеціальні виборчі дільниці. Їх облаштують у закладах охорони здоров’я. Ці виборчі дільниці забезпечать додатковими засобами індивідуального захисту.

«Члени цих дільниць будуть працювати у спеціальних захисних костюмах, адже в тому числі, вони будуть працювати з людьми хворими на коронавірус», – додає Роман Примуш.

Роман Примуш пояснив, що люди, які перебувають на самоізоляції, або які не можуть за станом здоров’я потрапити на дільницю, також мають змогу проголосувати вдома. До них завітають представники дільничої комісії зі спеціальною переносною скринькою. Члени комісії повинні бути у захисних масках, захисному щитку та рукавичках. Виборцям, які перебувають на самоізоляції, потрібно до 20:00, 23 жовтня, подати заяву та медичну довідку до ДВК.

Як безпечно проголосувати

Цього року у зв’язку з пандемією хмельничанам потрібно пам’ятати та дотримуватися важливих правил під час голосування, щоб не наражати себе та інших людей на небезпеку. У зв’язку із поширенням COVID-19 Кабінет Міністрів України затвердив протиепідемічні заходи під час виборів.

Громадський омбудсмен захисту виборчих прав у ГО ОПОРА у Хмельницькій області Володимир Гарієвський розповів, що перед входом до виборчої дільниці всіх виборців повинні опитувати щодо наявності симптомів ГРВІ та проводити температурний скринінг. Однак варто розуміти, що ніхто не може перешкодити людині здійснювати своє виборче право. Тому для громадян, в яких є такі симптоми, буде встановлена окрема кабінка, де вони зможуть проголосувати. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Хмельничанам потрібно взяти із собою на дільницю захисну маску, антисептик та власну ручку. Перед входом та виходом з виборчої дільниці необхідно продезінфікувати руки. Слід дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 метри. У приміщення дільниці не варто брати із собою дітей. Паспорт на дільниці варто не передавати члену комісії, а лише показувати.

Також під час голосування на виборчій дільниці повинні бути позначки на підлозі, щоб уникнути скупчення людей. Члени комісії повинні сидіти окремо один від одного з дотриманням дистанції. Одночасно на дільниці повинні перебувати не більше трьох виборців. Кожній дві години повинна проводитися дезінфекція контактних поверхонь на виборчій дільниці. Вологе прибирання повинні здійснювати кожні чотири години.

Члени комісії, спостерігачі та виборці повинні дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог. Дотримання заходів безпеки дасть змогу звести до мінімуму ризик зараження на коронавірус під час голосування.