Неділя, 15 Травня, 2022

Якою була перша сесія Хмельницької облради VIII скликання

Сьогодні, 7 грудня, відбулася перша сесія Хмельницької обласної ради VIII скликання. Далі на yes-khmelnytskyi.

Перша сесія Хмельницької облради

Нагадаємо, що місцеві вибори відбулися 25 жовтня. Тоді мешканці Хмельниччини обрали 64 депутатів до обласної ради. Сьогодні, 7 грудня, у День місцевого самоврядування, відбулося перше пленарне засідання новообраної Хмельницької обласної ради. Депутати отримали значки та посвідчення, а також навіть встигли прийняти декілька важливих рішень. Зокрема, було обрано голову обласної ради. Вперше нею стала жінка.

На голову Хмельницької облради претендували Віолетта Лабазюк від партії «За майбутнє» та Оксана Бочкарьова від «Слуги Народу». Голосування відбувалося таємно та тривало близько години. Голоси депутатів розподілилися таким чином: 33 – за Віолетту Лабазюк, 27 – за Оксану Бочкарьову, 4 бюлетені визнали недійсними.

Віолетта Лабазюк склала присягу та висловила подяку депутатам за довіру. Вона зауважила, що обласна рада працюватиме на розвиток Хмельницької області та всієї України.

Віолетта Лабазюк

Відомо, що вона є дружиною народного депутата Сергія Лабазюка. Їй 34 роки. Разом з чоловіком Віолетта виховує двох донечок – Євангеліну та Єлизавету. Віолетта родом з Волочиська. Закінчила Волочиську школу №1. Вищу освіту вона здобула у Хмельницькому національному університеті. Відомо також, що вона навчалася в одній зі столичних бізнес-шкіл. Віолетта працює у благодійному фонді Сергія Лабазюка «Ми поруч». З листопада цього року – у жіночому рухові «За майбутнє».

Евакуація

Фото – Суспільне

Не обійшлося сьогодні без надзвичайних подій. Під час сесії Хмельницької облради до поліції надійшло повідомлення про те, що Будинок Рад замінували. Це відбулося о 13:40. На місце події прибули вибухотехніки, рятувальники, поліцейські та медики. З будівлі евакуювали усіх людей. Вибухотехніки та працівники ДСНС ретельно обстежили приміщення. Вибухівку у Будинку рад не знайшли. Хмельничани сподіваються, що того, хто так невдало пожартував із замінуванням, таки знайдуть правоохоронці та випишуть штраф.

Після вимушеної перерви депутати повернулися до зали. Стало відомо, що першим заступником голови Хмельницької облради став представник політичної партії «Команда Симчишина» Володимир Гончарук. Голосування також відбувалося таємно. Нагадаємо, що протягом 2015-2020 років Володимир Гончарук був заступником Хмельницького міського голови Олександра Симчишина.

Нагадаємо, що подібне фейкове замінування Будинку Рад вже було зафіксовано не вперше. Так, 12 листопада, о 10:30, правоохоронців також повідомляли про замінування цієї будівлі. Взагалі схожі випадки трапляються у Хмельницькому досить часто. Зокрема, 2 листопада, поліцейських повідомили про повторне замінування Навчально-виховного комплексу №6, в якому перебували школярі. А 27 жовтня правоохоронці отримали повідомлення про замінування Хмельницького військового комісаріату. Неодноразово поліцейські отримували повідомлення про замінування торгових центрів.