Четвер, 23 Червня, 2022

Програма «Мер під прикриттям»: перевтілення мера Хмельницького

ТСН транслювала телесеріаліті «Мер під прикриттям» – проект телеканалу «1+1» та Міжнародного саміту мерів. За правилами проекту очільники міст мали змінити свою зовнішність та анонімно поспілкуватися з мешканцями міст, щоб почути їх реальні запити та враження від роботи мерії. У проекті взяли участь міські голови Долини, Житомира, Тростянця, Глухова і Чернівців. Також учасником телесеріаліті став і міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. Деталі на yes-khmelnytskyi.

Перебіг телепередачі

Ідея експерименту належить Ірині Озимок, засновниці Міжнародного саміту мерів, який відвідали понад 150 міських голів у листопаді 2017 року. Хмельницький мер став комунальником. Він зі штучними вусами, в перуці та переодягнутий працював у дворах. Симчишин у ролі двірника вислуховував скарги жителів на міську владу.

На своїй сторінці у Фейсбуці пані Ірина написала, що Олександр Симчишин сам вибрав таку професію – з віником та лопатою. Мер став чистити тротуари не просто так. Каже, що у Хмельницькому понад 200 вакансій у комунальних службах, а охочих працювати немає. Частина виїхала за кордон, інші ж задовольняються підробітками. Додає, що боротися з трудовою міграцією треба на національному рівні.

Утім, мер Хмельницького Олександр Симчишин у коментарях журналістам зізнався, що спочатку хотів бути не двірником, а продавцем на ринку, але цю професію вже зайняв очільник Тростянця. Але міський голова має бути універсалом, тож очільник готовий до будь-якої роботи і професії.

Олександру Симчишину довелося одягнути жилет двірника (із діркою) та вийти на вулиці міста, щоб розчистити сніг (під час зйомок у місті він ще лежав). Утім, як каже мер, для нього розкидати сніг не важко, оскільки цим почав займатися ще років з п’яти – вдома у батьків, а потім і у власному дворі, тож нічого нового для себе не виніс.

прикриття

Врізка про особистість Олександра Симчишина

Нагадаємо, міські голови Житомира, Чернівців, Долини, Тростянця, Глухова та Хмельницького «змінили» професію в рамках спільного проекту телеканалу «1+1» та Міжнародного саміту мерів – «Мер під прикриттям». Вони анонімно поспілкувалися з мешканцями міст, щоб почути їх реальні запити та враження від роботи мерії.

Олександр Симчишин – український чиновник, громадсько-політичний діяч. З 2015 р. – міський голова Хмельницького від Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Із золотою медаллю закінчив загальноосвітню школу № 2 у смт. Стара Синява, також був найкращим студентом історичного факультету Кам’янець-Подільського державного університету імені Івана Огієнка.

Закінчивши із відзнакою історичний факультет, вступив до аспірантури Кам’янець-Подільського державного університету, обравши для дослідження діяльність місцевих осередків політичних партій на початку XX століття. По закінченню аспірантури Олександр Симчишин захистив дисертацію і отримав науковий ступінь кандидата історичних наук.

На вибори міського голови 25 жовтня 2015 року Олександра Симчишина висунуто політичною партією «Свобода». Переміг із результатом 41943 (59,99 %) голосів, значно випередивши тодішнього виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернилевського.