Понеділок, 16 Травня, 2022

Святослав Вакарчук розкритикував розпуск Центральної виборчої комісії

Лідер партії «Голос», народний депутат, соліст гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук розкритикував рішення Верховної Ради України про звільнення Центральної виборчої комісії. Далі розповість «Хмельницький.Yes».

Святослав Вакарчук критикує партію Слуга народу за розпуск Центральної виборчої комісії. Він вважає таке рішення політичною ініціативою.

Святослав Вакарчук зазначив, що нова влада ініціювала розпуск ЦВК лише через рік роботи, після того, як відбулися вибори, визнані міжнародною спільнотою.

«Я вже давно у політиці, бачив наміри влади не раз: всі обіцяли будувати державні інституції та встановлювати правила. Але натомість — змінювали прізвища на посадах, а не правила. Я бачив, як це робив уряд Порошенка, як це робив уряд Януковича і як це робив будь-який президент, який приходив до влади до того. Я це називаю слабкістю інституцій і тим, що політичний інтерес переважає над інституційним підходом», – сказав Святослав Вакарчук на шістнадцятій щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES).

Святослав Вакарчук підкреслив, що особисто нікого не знає із членів ЦВК. Однак для партії «Голос» важливим є дотримання закону. Саме тому партія голосувала проти зміни Центральної виборчої комісії. За словами Святослава Вакарчука, «Голос» не мав жодних політичних мотивацій зберегти чи змінити ЦВК.

«Сьогодні перед Україною стоїть два основних виклики: зовнішня агресія та внутрішній розвиток — питання того, чи є інституції більш важливими, ніж політична кон’юнктура. І поки що другий виклик є таким самим великим і масштабним, як і перший», – наголосив Святослав Вакарчук.

За словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, новий склад Центральної виборчої комісії буде хорошим. Він зазначив, що наразі рано говорити про конкретних кандидатів. Також він додав, що до роботи попереднього складу ЦВК були деякі питання під час президентських виборів.

Нагадаємо, що десятого вересня, Президент України Володимир Зеленський направив до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень ЦВК. Наступного дня профільний парламентський комітет рекомендував Верховній Раді підтримати Подання Президента. Вчора, тринадцятого вересня, народні депутати підтримали рішення про звільнення усього складу Центральної виборчої комісії.