Субота, 14 Травня, 2022

У Хмельницькій міській раді приймали волонтерів Корпусу Миру США

Троє американців протягом двох років житимуть у Хмельницькому. Вони є добровольцями Корпусу Миру США в Україні. Далі розповість «Хмельницький.Yes».

Корпус Миру в Україні

Корпус Миру в Україні – це урядове агентство США, діяльність якого спрямована на зміцнення миру та дружби між народами світу. В рамках проекту «Розвиток громад» американські добровольці живуть і працюють разом із українцями протягом двох років, при цьому вони обмінюються цінним досвідом. Це підвищує взаєморозуміння між американцями та українцями. Наразі місія Корпусу Миру США в Україні є найбільшою. У різних регіонах країни працює понад 300 волонтерів.

Хмельницький вдруге долучається до проекту, що реалізує Корпус Миру США в Україні. Джоді Серрано, Кристал Котовські-Едмундс та Ренді Шафер допомагатимуть Хмельницькому розвивати освіту, культуру та екологію. Волонтери працюватимуть  у Хмельницькому два роки. Відповідно до вимог Корпусу Миру США, доброволець повинен проживати в українській родині, пізнавати українську культуру, звичаї та традиції. Родина, в якій проживає волонтер, надає йому кімнату з необхідними меблями. Також  в українській сім’ї повинні дбати про харчування волонтера і готувати для нього вечерю. Щомісяця волонтер компенсуватиме спожиті комунальні послуги та одноразове харчування. Проект передбачає, що проживання та щоденне спілкування волонтера з членами української родини допоможе йому краще адаптуватись до національних звичаїв, а також швидше вивчити мову. Цей досвід є цінним і для українців, і для американців. Члени родини зможуть покращити свої навички з англійської мови та довідатися цікаву інформацію про життя в Америці. Волонтер ознайомиться з національними традиціями. Це сприятиме важливому культурному обміну досвідом. 

Волонтери Корпусу Миру у Хмельницькому

Джоді Серрано, Кристал Котовські-Едмундс та Ренді Шафер прибули до Хмельницького два тижні тому. Сьогодні, тридцять першого жовтня, волонтерів Корпусу Миру радо зустрічали в міській раді. Під час зустрічі обговорили основні напрямки співпраці. Міський голова Олександр Симчишин сподівається на позитив, плідну співпрацю та хороші результати.

Маркетолог та менеджер Джоді Серрано працюватиме в СКЦ «Плоскирів». Американець розповів, що йому подобається наше місто та хмельничани. Адже його всюди привітно зустрічають та вітаються. Кристал Котовські-Едмундс працюватиме в офісі проекту «Розумне довкілля». Вона є магістром у галузі економічної політики. Ще одна волонтерка Корпусу Миру Ренді Шафер вже працює вчителем англійської мови у Гімназії №2. Вона приїхала до Хмельницького з Чикаго. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Нагадаємо, що з 2016 року у нашому місті працював один волонтер Корпусу Миру – Алан Янг. Він перебував у Хмельницькому до травня. Алан Янг ознайомив керівників комунальних підприємств зі стратегічним плануванням, проводив візити хмельницьких посадовців у посольства, а також допомагав у розробці концепції «Розумне довкілля».