Понеділок, 16 Травня, 2022

Народних депутатів у Верховній Раді може поменшати. Чи вірите ви у це?

Сьогодні, четвертого лютого, парламенті проголосували у першому читанні за законопроект, який передбачає зменшення нардепів Верховної Ради України. Деталі дізнайтеся з yes-khmelnytskyi.com.ua

Скоротити парламент на сто п’ятдесят депутатів

Ініціатором цього законопроекту є Володимир Зеленський. І очільник держави прагне аби народних обранців в парламенті стало менше. Якщо на сьогоднішній день у Верховній Раді засідає чотириста п’ятдесят нардепів, то проект закону передбачає скорочення парламентарів до триста осіб. Підтримали законопроект двісті тридцять шість нардепів.

Як голосували представники Хмельниччини у парламенті?

Як ви розумієте, “слуги народу” всі підтримали ініціативу очільника держави.  Всі крім Юрія Заславського, який був відсутній на засіданні. Руслан Стефанчук, який є позафракційним також натиснув зелену кнопку. Що стосується інших народних депутатів, то вони (судячи з їхнього голосування) вважають, що народних обранців в парламенті достатньо: Віктор Бондар – “Утримався”, Олександр Герега – “Не голосував”. Сергій Лабазюк натиснув “Проти”.

Варто відмітити, що автори проекту вважають, що згідно з теорією Конституційного права при населенні тридцять сім мільйонів, депутатів має бути не більше як триста-триста двадцять осіб.  Адже виходить, що чисельність населення зменшується, а число парламентарів залишається незмінним.

Додамо, що законопроект потрібно доопрацювати і проголосувати у другому читанні. Як ви вважаєте проголосують чи чи ні? Взагалі, яка ваша думка щодо скорочення депутатів в парламенті? Скільки їх має бути? Чекаємо ваших коментарів та обговорення.