Четвер, 12 Травня, 2022

Представництво ООН в Україні засуджує насильницькі дії у Нових Санжарах

Представники Організації Об’єднаних Націй в Україні вражені нападами на евакуйованих людей з Китаю та закликає уряд вжити необхідних заходів безпеки для тих хто перебуває на карантинні у Нових Санжарах. Більше інформації дізнайтеся з yes-khmelnytskyi.com.ua.

ООН закликає українців бути солідарними

ООН вважає, що напади, які відбулися двадцятого лютого, в Полтавській області у Нових Санжарах не повинні мати місця в сьогоденні України. Представництво просить уряд вжити необхідних заходів безпеки для всіх людей, які прибули з Китаю, а українців керуватися фактами і раціональністю та бути солідарними. 

в

Предісторія

Нагадаємо, що двадцятого лютого до України прибув літак з евакуйованими людьми з Китаю (сорок п’ять українців та двадцять сім іноземців). Вони були евакуйовані з Китайської народної республіки з міста Ухань через спалах епідемії коронавіруса, яка триває там понад два місяці. Сімдесят дві людини будуть перебувати у медичному центрі  Нові Санжари, що знаходиться на Полтавщині, чотирнадцять днів на карантині. Та місцеві жителі проти такого сусідства і напередодні, дев’ятнадцятого лютого, організували мітинг. А вже наступного дня влаштували своїм співвітчизникам “щиру зустріч”: перекрили дорогу, палили багаття перед санаторієм та зрештою кидали каміння в автобуси, в яких їхали евакуйовані з Уханя.

в

Нові Санжари не єдині хто не хотів приймати евакуйованих

Крім Полтавщини, ще декілька областей “трясло” від українців з Китаю та можливого зараження коронавірусом. У Тернопільській області громада бетонними плитами перекрила дорогу до санаторію та вирила рови аби автобуси не змогли проїхати. У місцевих церквах священики навіть правили молебень щоб Бог направив людей з Китаю не в Тернопільську, а в іншу область! На Львівщині мешканці також занепокоїлися щоб до них не привезли на ізоляцію евакуйованих з Уханя. Вони притягнули шини та перекрили під’їзд до госпіталю ветеранів війн та репресованих. А на Харківщині, куди приземлився літак, населення також мало перекрити дороги щоб автобуси не потрапили в жоден санаторій області.

а

 Як евакуйованих людей з Китаю зустрічали у світі

Звичайно, що таких жарких зустрічей не було в жодній цивілізованій країні світу. 

  • Сполучені Штати Америки вивезли дев’ятсот своїх громадян з епіцентру захворювання п’ятьма чартерними рейсами. Потрібно зазначити, що усі евакуйовані були розміщені на військових базах.

  • Британія, так як і США, розпочали евакуацію своїх громадян одні із перших. Евакуйовували людей у два етапи. Британців, які прибули на Батьківщину наприкінці січня, поселили у лікарні Arrowe Park, що у графстві Мерсісайд. А пасажирів з другого літака, який прилетів в лютому, відвезли до готелю, що знаходиться у містечку Мілтон-Кейнс на південному сході Британії. Потрібно зазначити, що британці створили спільноту в соціальній мережі аби підтримати своїх співвітчизників, які опинилися у такій складній ситуації. А також приносили до спеціальних пунктів пожертвування ізольованим громадянам: продукти, ігри, книги та  розмальовки для дітей. 

  • Франція для евакуйованих з Китайської народної республіки організувала відпустку. Адже людей поселили  в курортне містечко Каррі-ле-Руе біля Марселя у табір відпочинку посеред соснового лісу. До речі, місцеві жителі також телефонували до мера та запитували чому обрали саме їхнє місто. Проте жителі переживали аби евакуйовані з Китаю не нашкодили їхньому бізнесу. Адже таке сусідство може відлякати туристів від їхнього туристичного регіону. Проте місцева влада заспокоїла французів та запевнила,що їм немає чого переживати.

  • Канада також евакуювала своїх громадян без ускладнень. Вони поселили громадян у готельному комплексі на військовій базі.

п

Поговоримо…

Як бачимо, лише українці з багаттям та камінням зустрічали своїх громадян. Людей, які по великому рахунку, ні в чому не винні. Вони просто опинилися в такій життєвій ситуації. Звичайно, Нові Санжари – це не вся Україна, і наступного дня ми побачила багато дописів в соціальних мережах, де люди підтримують своїх громадян, які прибули на Батьківщину. Також під ворота медичного центру переселенці з Донецька привезли продукти для українців та іноземців, які перебувають в обсервації… Тихо, без афішування, камер та преси.

Так, сотні людей, які палили шини та кидали каміння – це не вся Україна, проте це нагадування іншим які громадяни живуть з нами в одній країні. Про яку єдність країни може йти мова, якщо ми готові чинити насильство над власними співвітчизниками через те, що вони є ймовірно хворими. І, напевно, кожен хто був в Нових Санжарах, Львівщині, Тернопільщині, Харківщині на акціях протесту має відповісти собі на запитання: ” Щоб ви робили якби у літаку серед евакуйованих були ваші рідні?” 

 Це також нагадування владі, що наш народ настільки зневірений та заманіпульований політиками, що він готовий проклинати та кидатися з кулаками на своїх же громадян. Адже десятки років їх обманювали та дурили політики численними обіцянками. І вони просто не вірять ні засобам масової інформації, ні чиновникам, ні медикам, ні правоохоронним органам. Наш народ вже звик всього добиватися самостійно, за допомогою шин та коктейлів Молотова…

Проте, хочеться нагадати, що незалежно де б ви не були, де б ви не жили, ким би ви не працювали – потрібно завжди залишайтеся людьми!