Четвер, 12 Травня, 2022

Одноразова допомога пенсіонерам перед виборами. Чи всі отримають?

Дізнайтесь разом з yesХмельницький

Грошову компенсацію від влади отримають пенсіонери навесні, а саме: у березні-квітні 2019 року. Проте це нововведення стосується не всіх, а лише ті, хто одержує мінімальну пенсію та мають повний страховий стаж.

Про це  заявив Андрій Рева, міністр соціальної політики під час наради за участю  президента України Петра Порошенко.

Яку суму очікувати пенсіонерам?

Доплата у розмірі дві тисячі чотириста десять гривень – це компенсація за невиплачену індексацію у 2015-2016 роках. Адже саме у цей період була зупинена індексація. Тобто виходить, що держава повертає людям їхні ж кошти.

Міністр соціальної політики зазначив, що кошти, які отримала держава від розмитнення “євроблях” направлені на грошову компенсацію пенсіонерам. І це була ініціатива особисто президента України.

Загалом, доплата у розмірі 2, 410 гривень – це показник інфляції, який множиться на рівень прожиткового мінімуму. Тим самим механізм компенсації розповсюджується на тих, хто в результаті індексації( яка відновиться з 1 березня 2019 року) отримають невелику суму: 100-200-300 гривень.

Пенсіонери, які внаслідок індексації отримають більше 800 гривень, грошової одноразової доплати не отримають.

Андрій Рева також наголосив, що це стосується не всіх пенсіонерів, а лише тих, хто має повний страховий стаж. “Це ті люди, які реально, добросовісно і чесно працювали”, – повідомив міністр.

Нагадуємо, що мінімальна пенсія станом на перше січня 2019 року становить 1497 гривень. Також пенсії будуть перераховані у 2019 року ще двічі через зростання прожиткового мінімуму: з першого липня мінімальна пенсія зросте до 1564 гривень, а з  1 грудня – до 1638 гривень.