Четвер, 12 Травня, 2022

Політичні експерти розповіли про передвиборчу кампанію

Політичні експерти та громадські активісти з Києва та Хмельницького розповіли про те, як наразі проходить передвиборча кампанія. Далі про це «Хмельницький.Yes».

До президентських виборів залишається все менше часу. Тому представники руху «ЧЕСНО» вирішили спростити виборцям доступ до програм кандидатів у президенти. Вже на початку березня з’явиться спеціальний сервіс, де за допомогою тесту користувачі матимуть змогу визначитись із кандидатом. Тому завдяки тестуванню кожен зможе визначитись, до якого кандидата його погляди є найближчими. Однак, за словами експертів, більшість виборців не мають бажання ознайомлюватися з програмою кандидатів. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Член правління громадської організації «Незалежний Центр Аналізу» Андрій Гливка вважає, що у кожного з кандидатів у цій передвиборчій кампанії різні цілі. Адже дехто використовує це як інструмент у створенні власного позитивного іміджу на майбутніх виборах до Верховної Ради.

За даними експерта громадської організації «Український центр суспільного розвитку» Юрія Подорожного, у різних регіонах України надійшло близько 2000 звернень щодо порушення виборчого законодавства. У більшості випадків йшлося про адміністративну відповідальність. За словами політичного експерта, найбільше адміністративних порушень виборчого законодавства стосувалося відсутності у надрукованій політичній рекламі вихідних даних та проведення агітації у невстановлених законом місцях.

Додамо, що вчора, 26 лютого, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин зустрівся з представниками місії «Canadem». Вона забезпечуватиме участь іноземних спостерігачів у виборах Президента України. Учасниками зустрічі стали довгострокові спостерігачі за виборами Roman Mec (Роман Мец) та Stephanie Bewski (Стефані Бевськи). Присутні обговорили з мером актуальні питання, зокрема, як триває підготовка до виборів, як забезпечується право всіх мешканців міста у реалізації виборчого права. Представники місії «Canadem» пересвідчилися у тому, що міська рада приділяє належну увагу вирішенню цих питань. Усі кандидати мають однаковий доступ до місць встановлення політичної реклами. Особливу увагу звернули на те, чи матимуть можливість повноцінно брати участь у виборах переселенці з Донбасу.