Середа, 22 Червня, 2022

Голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій хоче запросити кінорежисера Стівена Спілберга на Хмельниччину

Голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій звернувся до Президента України Володимир Зеленського з проханням підтримати ініціативу та запросити на Хмельниччину відомого режисера Стівена Спілберга. Далі розповість про це детальніше yes-khmelnytskyi.

Сергій Гамалій хоче запросити Стівена Спілберга на Хмельниччину

Фото – зі сторінки Сергія Гамалія

Фільми Список Шиндлера та “Врятувати рядового Райана” подарували Спілбергу статуетки Оскара та світове визнання. Цілком можливо, що голлівудський кінорежисер завітає на Хмельниччину.

9 грудня минулого року стартував регіональний проект “Хмельниччина в іпостасях”. Він складається з культурно-просвітницьких нарисів про видатних особистостей нашої області. Проект спрямований на те, щоб розкрити цікаві факти біографії вихідців із Хмельниччини, а також підвищити рівень національної свідомості. Мета проекту полягає тому, щоб популяризувати нашу область та видатних особистостей, які зробили великий внесок у соціально-культурний розвиток Поділля.

Тому голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій звернувся листом до Президента України Володимира Зеленського з проханням підтримати ініціативу та запросити видатного режисера Стівена Спілберга відвідати Україну. Про це сьогодні, 10 січня, повідомив на своїй сторінці у соцмережі Сергій Гамалій.

Голова Хмельницької ОДА сподівається на підтримку Президента України. Оскільки Володимир Зеленський здійснив вклад у розвиток українського кінематографу. Також Президент неодноразово наголошував на тому, що збереження історичної пам’яті є важливою складовою гуманітарної політики України.

Що пов’язує Стівена Спілберга з Україною та Хмельниччиною зокрема

У Хмельницькому державному архів знаходяться документи, які стосуються родини голлівудського режисера Стівена Спілберга.

Відомо, що бабуся та дідусь Стівена Спілберга по батьковій лінії – Шмуел Шпільберг та Рівка Чечік – народилися у Кам’янці-Подільському. Вони пройшли традиційні для євреїв обряди у місцевій синагозі. Вже перебуваючи в Америці, Шмуел Шпільберг змінив своє ім’я на Семюель, а Рівка – на Ребекку.

Сергій Гамалій хоче запросити відомого режисера відвідати Батьківщину його предків.

Наразі Стівен Спілберг працює над фільмом про власне дитинство. Реліз кінострічки очікують у цьому році. Сергій Гамалій вважає, що візит на Хмельниччину може надихнути митця на втілення нових творчих ідей. Наша область готова надати доступ до архівних документів, необхідних для творчого процесу. Також на Хмельниччині є багато цікавих локацій для кінозйомок.

Також відомого режисера пов’язують з Україною декілька фактів. Зокрема, сестра Стівена Ненсі брала участь у наданні гуманітарної допомоги дітям Чорнобиля. У фільмі «Війна світів» напад прибульців починається з аномалій в Україні. Також Спілберг продюсував документальну стрічку режисера Сергія Буковинського «Назви своє ім’я». Дідусь Стівена по лінії матері Файвл (Філіп) Познер родом з Одеси.

Реакція соцмереж

Хмельничани активно коментують допис Сергія Гамалія. Користувачі соцмереж вважають ініціативу запросити Стівена Спілберга на Хмельниччину потрібною та вчасною. Таким чином, багато людей зможуть дізнатися про видатних вихідців нашого краю. Також дописувачі кажуть, що нам є ким пишатися і це чудово. Хмельничани сподіваються, що Стівен Спілберг відгукнеться на запрошення і таки відвідає нашу область.