Понеділок, 8 Серпня, 2022

Хмельничани почали отримувати Covid-тисячу

“Ковідна тисяча”, “тисяча від Зеленського”, “Вовина тисяча” — так в народі називають одну тисячу гривень, які в Україні отримують ті хто здійснив повний курс вакцинації від Covid-19.  І деякі хмельничани вже отримали гроші, проте витрати кошти можна на певний перелік послуг. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту yes-khmelnytskyi.com.ua.

Кіно для молоді, або ліки кому за 60

Місяць тому Президент України заявив про те, що держава виплатить тисячу гривень всім тим, хто пройде повний курс вакцинації від Covid-19. Спершу деякі хмельничани не сприймали цю заяву серйозно. А дарма, адже дехто вже отримав “Вовина тисячу”. Для того аби отримати кошти хмельничанам необхідно подати заявку в “Дії” і кошти мають прийти на віртуальну картку. Потрібно зазначити, що офіційно запуск програми “єПідтримка” стартує 19 грудня, проте тестувати послугу почали раніше — з 13 грудня. Саме тому хмельничани, які користуються послугами “Монобанку”, вже отримали свої виплати. 

Проте вакциновані подоляни не зможуть витратити кошти на продукти харчування, побутову хімію чи одяг. “Тисячею від Зеленського” можна оплатити квиток в кіно, театр, спортзал, квиток на потяг. Ну а після шаленого хайпу з боку багатьох українців, внесли зміни, які стосуються людей старшого віку. Вакциновані пенсіонери (за 60 років) можуть придбати за “ковідну тисячу” ліки.

У місті Хмельницькому “тисячу від Зеленського” є де витрати. Адже у обласному центрі функціонує чотири кінотеатра, театр, прекрасна філармонія. Також у Хмельницькому працює багато спортивних залів.

Яка реакція хмельничан

Будемо відвертими, спершу заява Володимира Зеленського про кошти за вакцинацію багатьох шокувала. Адже це новації для всієї України. Звичайно, не обійшлося без негативу. Все через те, що молоді люди можуть витрати кошти в своє задоволення (сходити в кіно, театр, спортзал), але пенсіонери навряд чи захочуть скористатися таким видом дозвілля. Особливо це стосується літніх людей, які проживають у сільській місцевості. Саме тому було прийнято рішення розширити спектр послуг для людей за 60 років. 

Але разом з тим багато хмельничан та українців обурені таким витрачанням коштів з державного бюджету. Адже в Україні хворіє дуже багато дітей, в тому числі, і на онкологічні хвороби. Благодійні фонди та громадські організації постійно збирають кошти на лікування українців. Держава жодним чином не допомагає і по факту українці самі “лікують” один одного. Саме тому деякі користувачі в соціальних мережах вимагають додати функцію аби “ковідну тисячу” можна було перерахувати на лікування онкохворим дітям. 

Потрібно зазначити, що у Хмельницькій області дві дози вакцини від коронавірусної інфекції зробило близько 30% населення.

Які ваші думки щодо Covid-тисячі? Як плануєте витратити кошти? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах.