Понеділок, 8 Серпня, 2022

Хмельницькі депутати проти закриття відділень “Укрпошти”. Звернення до Зеленського

Депутат Хмельницької обласної ради Руслан Скримський підготував звернення до Президента України Володимира Зеленського і Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука про недопущення закриття стаціонарних відділень “Укрпошти” на Хмельниччині. Його розглянуть на найближчій сесії облради, яка буде проходити 22 грудня цього року, пише yes-khmelnytskyi.com.ua.

Про що йдеться у зверненні

Руслан Скримський зазначив, що 29 березня нинішнього року уряд ухвалив постанову про переведення пенсіонерів, які отримували пенсії на пошті, на облуговування в банках. Це означає, що в тих селах, де живе менше 2 тис. осіб, поштові відділення будуть закриті. Їх замінять на мобільні бригади, які будуть приїздити до сіл кілька разів на місяць, інформує  “НГП” У Хмельницькій області закриваються відділення “Укрпошти”. Депутати підготували звернення до Зеленського – Незалежний громадський портал – Новини Хмельницького (ngp-ua.info)

По всій України селяни похилого віку збентежені нововведенням, яке відбере у них можливість зручного отримання пенсій та сплати за комунальні послуги. Раніше пенсії по хатах разом із квитанціями про оплату розносили листоноші. У них також можно було придбати газети та журнали, а також виписати їх, написав народний обранець у зверненні до Президента. 

Закриття відділень пошти на Хмельниччині і в інших куточках країни

Стаціонарні поштові відділення в селах почали закривати в кінці листопада 2021 р. В одному з районів на Хмельниччині закрили 20 відділень пошти, звільнили майже 50 працівників, до числа яких увійшли і листоноші. Нині доставку пенсій та кореспонденції здійснюють за допомогою автомобілів “Укрпошти”. Якщо в селі мешкає більше 500 людей, машина приїздить двічі на тиждень, якщо ж населення менше – 1 раз на тиждень. 

У Сумській області проти закриття стаціонарних точок “Укрпошти” виступила Тростянецька громада. Люди тут перестали отримувати підписні видання з 7 жовтня 2021 року. У них почали накопичуватися борги за комунальні послуги, які люди просто не мають де сплатити. Люди жаліються, що їм невідомо, коли саме приїде машина пошти. Також вони зазначають, що іноді вона зовсім не навідується у село. Про це розповіла секретар Тростянецької міської ради Наталя Ковальова. Вона додала, що мешканці сіл опинились в інформаційному вакуумі. 

Сплатити за комунальні послуги у селі без відділення пошти – це справжній квест. Пенсіонерка з с. Лопатинці, що у Вінницькій області, Віра Павлишина подзвонила до управляючої компанії, щоб сказати, що затримується зі сплатою комунальних через те, що у селі їй ніде це зробити. На це їй відповіли: “Сплатіть через термінал”. Але де його взяти в селі? Тож людям похилого віку доводиться добиратися до найближчого населеного пункту, де є термінал чи відділення банку.

Що не так з роботою мобільних пунктів “Укрпошти” 

На обслуговування одного села мобільний пункт має всього дві години. Цього часу явно недостатньо для якісного адресного обслуговування. Ситуація ускладнюється й тим, що працівники не знають сіл, вулиць та людей, які тут мешкають. А якщо йде дощ, а вулиці у селі неасфальтовані, туди взагалі не їдуть. Буває й таке, що періодику залишають на десь на сходах клубу, магазину чи іншої адміністративної споруди.