Субота, 25 Червня, 2022

Суд визначив, що Віолетту Лабазюк законно обрали головою Хмельницької обласної ради

Апеляційний суд підтвердив, що Віолетту Лабазюк законно обрали головою Хмельницької обласної ради. Далі розповість про це детальніше yes-khmelnytskyi.

Суд підтвердив, що Віолетту Лабазюк законно обрали головою Хмельницької обласної ради

Сьомий апеляційний адміністративний суд визначив, що Віолетта Лабазюк займає посаду голови Хмельницької обласної ради на законних підставах. Про це свідчить постанова суду від 16 березня цього року.

Нагадаємо, що у Вінницькому суді депутатка Хмельницької облради Оксана Бочкарьова оскаржувала рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 14 січня цього року.

Відповідно Апеляційний суд підтвердив законність обрання Віолетти Лабазюк головою Хмельницької облради. Зокрема, рішенням суду встановлено, що:

«Норми регламенту Хмельницької обласної ради не можуть перешкоджати або обмежувати реалізацію приписів Закону України «Про місцеве самоврядування» та Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» у частині реалізації депутатами своїх прав та обов’язків».

Тобто Віолетта Лабазюк отримала посаду голови Хмельницької обласної ради відповідно до чинного законодавства України.

Позов Оксани Бочкарьової до Хмельницького окружного адміністративного суду

Нагадаємо, що депутатка Хмельницької обласної ради Оксана Бочкарьова вирішила оскаржити у суді результати голосування за голову Хмельницької облради. Вона вважала, що Віолетта Лабазюк була обрана незаконно. Підставою для цього був тридцять третій бюлетень, який заповнили з порушеннями. Тому Оксана Бочкарьова подала позов до суду з проханням визнати бюлетень недійсним, а також визнати незаконним і скасувати рішення лічильної комісії про встановлення результатів голосування за голову Хмельницької облради, яке відбулося 7 грудня минулого року.

Оксана Бочкарьова пояснила, що 33-й бюлетень заповнили з порушеннями чинного законодавства, а саме: позначка на ньому стояла не у квадраті навпроти кандидата, а поза ним. Тому дії лічильної комісії, на думку Бочкарьової, були незаконними.

У свою чергу, Віолетта Лабазюк вважає позов Бочкарьової популістичним.

Додамо, що Оксана Бочкарьова також претендувала на посаду голови Хмельницької облради.

Якою була перша сесія Хмельницької обласної ради восьмого скликання

Нагадаємо, що сьомого грудня минулого року відбулася перша сесія новообраної Хмельницької обласної ради. Претендентками на посаду голови Хмельницької обласної ради були Віолетта Лабазюк «За майбутнє» від партії та Оксана Бочкарьова «Слуги народу».

Цього дня відбулося таємне голосування за голову обласної ради. За його результатами 34-річна Віолетта Лабазюк стала головою Хмельницької обласної ради. Відомо, що вона є дружиною відомого депутата Сергія Лабазюка. Віолетту Лабазюк підтримали 33 депутати облради. У свою чергу, Оксана Бочкарьова отримала двадцять сім голосів.

Перша сесія обласної ради не пройшла без надзвичайних подій. Відомо, що того дня Будинок рад начебто «замінували». Правоохоронці оперативно прибули на місце події, евакуювали усіх присутніх та перевірили будівлю. Згодом після обстеження Будинку рад жодної вибухівки не було знайдено.