Четвер, 12 Травня, 2022

Вадим Лозовий впевнений, що «Аеропорту Хмельницький» – бути

Восени минулого року у Хмельницькому почали відновлювати роботу аеропорту. Робітники прибрали територію підприємства від бур’янів та почали облаштовувати контрольно-пропускний пункт. Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» підписало пакет договорів щодо обслуговування малої авіації з будівництвом та забезпеченням стоянки трьох літаків АН-2. Далі про це розповість «Хмельницький.Yes».

Відновлення роботи Хмельницького аеропорту є важливим пріоритетом роботи облдержадміністрації. Нагадаємо, що у грудні 2017 року було схвалено Програму відновлення та розвитку КП «Аеропорт Хмельницький» на 2018-2022 роки із загальним фінансуванням 724,5 млн. гривень.

У 2018 році з обласного бюджету було виділено 3,5 млн. гривень на поточний та капітальний ремонти злітно-посадкової смуги, контрольно-пропускного пункту, пожежного депо, адміністративного приміщення. Також залучили близько 1 млн. гривень з місцевих бюджетів та коштів суб’єктів господарювання. Про це повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА.

Однак для подальшої реконструкції аеропорту потрібні великі кошти.

Голова облдержадміністрації Вадим Лозовий зазначив.

«Ми неодноразово зверталися до Кабміну, спілкувалися з високопосадовцями Міністерства інфраструктури. Ніхто не ставить під сумнів, що відновлення роботи аеропорту надасть новий поштовх економічному розвитку області, адже дозволить вирішити багато логістичних завдань та забезпечити як пасажирські перевезення для потенційних туристів, так і налагодити нові торговельні зв’язки. Ми бачили як, наприклад, у сусідній Білорусі завдяки налагодженому повітряному сполученню молокопереробне підприємство за кілька годин доставляє свіжу продукцію на прилавки супермаркетів Ізраїлю. Маємо в області достатньо потужних підприємств, які також можуть претендувати на успішну роботу в цьому напрямку», – зазначив голова облдержадміністрації Вадим Лозовий.

Під час візиту до Хмельницької області Президент України Петро Порошенко зазначив, що у разі ініціативи місцевої влади та готовності вкладати кошти у відродження аеропорту, такий проект має усі шанси бути підтриманим на державному рівні.

У грудні минулого року облдержадміністрація звернулася з відповідним листом до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням розглянути можливість включення до плану заходів Національної транспортної стратегії України до 2030 року пункту щодо проведення реконструкції аеродрому КП «Аеропорт Хмельницький».

Недавно з Міністерства інфраструктури до Хмельницької ОДА надійшла відповідь. У листі вказано, що виконання робіт з реконструкції злітно-посадкової смуги аеропорту на загальну суму 375 млн. гривень внесено окремим пунктом до проекту плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. У Міністерстві розповідають, що наразі проект плану перебуває на погодженні в Кабміні.

Вадим Лозовий прокоментував це.

«Це чудова новина. Я впевнений: «Аеропорту Хмельницький» – бути! Робитиму і далі все від мене залежне, аби ця мрія мешканців області втілилася у реальність», – наголосив голова ОДА.

Обласна влада сподівається, що найближчим часом КП «Аеропорт Хмельницький» прийматиме перших пасажирів.