Четвер, 12 Травня, 2022

Перший мер міста Хмельницького

Хмельницький — комфортний, затишний обласний центр на Західній Україні. У нашому місті багато зелених насаджень, скверів, парків, ведеться активно будівництво, тому проживає багато молоді. Розвивається в Хмельницькому підприємницька діяльність у різних сферах: торгівля, логістика, перевезення, ІТ-технології, пошиття одягу тощо. Проте історію та образ міста створюють люди. Особливо, ті які знаходяться при владі. Від керманичів залежить майбутнє та сьогодення країни, області, району, міста, населеного пункту. Сьогодні ми поговоримо про найпершого мера міста Хмельницького — Михайла Чекмана. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту yes-khmelnytskyi.

Михайло Чекман — людина-епоха

Михайло Костянтинович Чекман був очільником обласного центру три каденції. Мало хто з мерів у Хмельницькому та й всієї України може похизуватися такою довірою. Чекман став мером у 1990 році і займав цю посаду понад десять років до 2002 року. Дев’яності для міста та всієї країни були не простими часами. Керманичі та прості громадяни вчилися жити у новій країні, з новими викликами та проблемами: затримка заробітної плати, непрацюючі заводи та підприємства, розвиток криміналітету тощо. З такими труднощами зустрівся тодішній голова обласного центру. Проте завдяки мудрості керівництва, вимогливості до себе та підлеглих зумів розбудувати Хмельницький. 

Парк та школа названі на честь Михайла Чекмана

Михайло Костянтинович у січні 2002 році заклав перший камінь у новий корпус загальноосвітньої школи № 13 у мікрорайоні Лезнево. Додамо, що це був єдиний мікрорайон у місті у якому не було повноцінної школи. І завдяки тодішньому очільнику у вересні 2002 року діти пішли у новий навчальний заклад. Потрібно зазначити, що школа  була збудована за декілька місяців, а не за декілька років, як це відбувається у наш час…

На превеликий жаль, Михайло Костянтинович не був присутнім на відкритті збудованої школи. За декілька місяців до початку навчального року — 21 липня 2002 року, мер разом із дружиною, потрапив у смертельне ДТП. Колектив ЗОШ № 13 звернувся до влади аби навчальний заклад назвали іменем найпершого мера міста Хмельницького. Також у приміщенні школи розташована експозиція пам’яті М.К. Чекмана. 

Колишній Комсомольський парк також назвали на честь Михайла Чекмана.

Офіційна версія смерті Михайла та Галини Чекманів — нещасний випадок на дорозі. Проте рідні та близькі не вірять у це. Михайло Костянтинович ніколи не їхав більше 90 кілометрів за годину та був досвідченим водієм.

Перший мер міста Хмельницького багато чого зробив для розвитку обласного центру. Звичайно, він був неоднозначною особистістю. Хтось його любив, хтось ні. Проте повага та вдячність від хмельничан не згасає і досі.

А що ви знаєте про діяльність Михайла Чекмана? Які спогади викликає у вас найперший мер Хмельницького? Поділіться, будь ласка, з нашими читачами у коментарях.