Понеділок, 16 Травня, 2022

Президент України Петро Порошенко відвідав Хмельницький

У п’ятницю, 30 листопада, Президент України Петро Порошенко з робочим візитом відвідав Хмельницький. Глава держави відвідав «Храм Всіх Святих землі Української» Української Православної Церкви Київського Патріархату, Хмельницький національний університет, Раду регіонального розвитку Хмельниччини, привітав ветерана АТО Олександра Дармороса та його родину з новосіллям. Детальніше про візит Президента розповість далі «Хмельницький.Yes».

Свій візит до Хмельницького Петро Порошенко розпочав із відвідування храму «Всіх Святих землі Української» Української Православної Церкви Київського Патріархату. Тут Порошенко взяв участь у молитві з військовими капеланами та прихожанами. Згодом закликав усіх українців молитися за захоплених росіянами в полон українських моряків та усіх полонених і ув’язнених в російських в’язницях. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

Далі Петро Порошенко завітав до Олександра Дармороса, військового з 8 полку спецпризначення, який в березні 2016 року втратив зір та ногу. У серпні 2018 року Олександр придбав двоповерховий будинок за відповідною державною програмою. На момент придбання загальна готовність внутрішніх та зовнішніх ремонтних робіт у будинку становила 40 %. Протягом вересня-листопада 2018 року завдяки допомозі родини, волонтерів, друзів та за сприяння облдержадміністрації у будинку завершили ремонт. Президент України привітав родину із новосіллям.

Після цього Президент України зустрівся зі студентами та викладачами Хмельницького національного університету. Петро Порошенко переконаний, що саме якісна освіта молоді, її розвиток є тим фактором, який забезпечить розвиток держави, тому влада має докладати максимум зусиль для підтримки талановитої молоді та створення сприятливих умов для її роботи саме в Україні.

«Освіта, наука і інтелектуальне збагачення нації – це є той пріоритет нашої з вами політики. У вас такі перспективи для освіти, яких точно не було у мого покоління…Інтернет зараз дає дистанційний доступ до різних університетів світу. Ми про це і мріяти навіть не могли», – розповів Президент.

Він нагадав, що в радянські часи потрібно було не лише дозвіл на в’їзд до країни, але і на виїзд з СРСР, який давали далеко не всім.

«Зараз у вас доступ до всесвітньої скарбниці знань. Надзвичайно широкі можливості отримати освіту і отримати подвійний диплом, в тому числі вчитися за кордоном і дуже бажано і навіть обов’язково – з поверненням додому. Ваших знань вкрай потребує Україна. Глобалізація призвела до того, що для вашого покоління не існує мовних, цивілізаційних бар’єрів чи кордонів», – наголосив Петро Порошенко.

На завершення зустрічі Глава держави зробив селфі з викладачами та студентами ХНУ.

Далі Президент завітав у театр ім. Старицького, де відкрив засідання Ради регіонального розвитку Хмельниччини. Тут він говорив про хмельницький аеропорт та про надання автокефалії українській церкві.

«Ми розриваємо імперські пута і йдемо своїм шляхом. А шлях цей один – повернення України до сім’ї європейських народів. Ми будемо молитися і працювати заради соборної єдиної незалежної України, єдиної помісної православної церкви. Волею Божою в Україні здійснюється  мрія, якій 1030 років. Україна здобуває духовну незалежність. Це виняткова  історична подія, яку справедливо було б порівняти зі здобуттям політичної незалежності»,  – сказав Петро Порошенко.

Після цього Петро Порошенко дав інтерв’ю одному із місцевих телеканалів. На цьому офіційний робочий візит Глави держави у нашому місті завершився.