Понеділок, 8 Серпня, 2022

Симчишин, Мельничук та Кличко подають позов на “Укргазвидобування”

Мери міст Києва, Хмельницького та Старокостянтинова подають позов до суду на “Укргазвидобування”. В позові йдеться про ціну за газ. Деталі читайте на сторінках сайту yes-khmelnytskyi.com.ua.

Яка ціна українського газу?

Очільник Хмельницького Олександр Симчишин у ефірі Громадському радіо зазначив, що нещодавно один з членів Наглядової ради заявив, що собівартість видобутку українського газу становить 1 тисяча гривень. Проте була ще інформація про ціну у 4 тисячі гривень. За словами Симчишина наша країна має 20 мільярдів кубометрів вітчизняного газу. Для опалювального сезону країні потрібно 50 мільярдів кубометрів газу (30 — для населення та 20 — для теплопостачальних підприємств). У зв’язку з цим мери міст вважають, що український газ має коштувати 4 гривні за кубометр газу. І саме цю ціну має сплачувати населення і теплопостачальні підприємства. 

Політична складова

Олександр Симчишин не заперечує, що у позові є політична складова, адже місцеві чиновники хочуть показати, що український газ коштує значно дешевше ніж його продають. Адже Кабінет міністрів наголошує на тому, місцева влада самостійно встановлює ціну на газ у містах. Мовляв, усім обласним центрам надають газ по пільговій ціні — 7400 гривень за одну тисячу кубічних метрів. Але, як зауважив Симчишин, фактично є ціна у 7583 гривні плюс 1970 гривень за розподіл. Тобто виходить 9553 гривні за тисячу кубів газу. Проте це ще не все. Вишенькою на торті є вартість газу для бюджетних установ. Загальна сума разом із ціною за розподіл становить 27 тисяч гривень за одну тисячу кубічних метрів газу! 

Нагадаємо, що саме через високу ціну газу для бюджетних установ лікарні, школи та садочки можуть залишитися без опалення.

Уряд, у свою чергу, передбачив компенсацію місцевим бюджетам, проте кошти надійдуть перед завершенням опалювального сезону.