Вівторок, 9 Серпня, 2022

У Хмельницькому формують підрозділи територіальної оборони

У Хмельницькому триває формування батальйону територіальної оборони, куди входитимуть як цивільні, так і військові. Хмельничанам пропонують активно долучатися до цього процесу. Вони зможуть захистити громаду від можливої агресії з боку ворога, пройшовши спеціальні навчання, пише yes-khmelnytskyi.com.ua.

Хто може долучитись до підрозділів міста

До територіальних підрозділів можуть приєднатися усі бажаючі служити за контрактом в резерві. Що ж стосується загальної служби за контрактом, то це можуть бути тільки колишні військові, які мають відповідний досвід служби і пройдуть військово-лікарську комісію, розповів Євген Скляренко, командир військової частини А7179 (Хмельницький батальйон територіальної оборони). Про це повідомляє  МТРК “Місто” https://mistotv.com/52338/ 

Нагадаємо, що 1 січня в Україні вступив в силу Закон “Про основи національного спротиву”, який передбачає можливість створення добровольчих територіальних громад. Ці формування можуть використовувати власну зброю. 

Небайдужі містяни, які мають зброю (мисливську, нарізну, гладкоствольну, подарункову, придбану самостійно, а також пристрої для відстрілювання гумових куль) можуть долучитись до добровольчих підрозділів. Їх також будуть залучати до охорони громадського порядку, пояснив Олег Шинкарук, заступник міського голови м. Хмельницького.

Щоб увійти до лав захисників міста, потрібно мати проукраїнську позицію та відповідний вік – від 18 до 60 років (резерв). На службу за контрактом приймають людей віком від 35 до 54 років. Для територіальної оборони стать воїнів не має значення.

Як повідомив Євген Скляренко, нині набрано вже 70% військовослужбовців відповідно до плану начальника генерального штабу. Зараз ядро оборонних територіальних підрозділів закінчують формувати. Після цього з резервістами будуть проходити навчання.

Хмельницький батальйон територіальної оборони буде розташовуватись у новоствореній військовій частині А7179. 

Під час наради у Хмельницькій міськраді показали і оновлену інтерактивну карту захисних укриттів області. Вона є у відкритому доступі на сайтах ДСНС, ХОДА та Хмельницької міської ради у рубриці “Мешканцю”. 

Що відомо про територіальні батальойни 

Створення Сил територіальної оборони в Україні почалось 1 січня 2022 року, коли почав діяти Закон “Про основи національного спротиву”. Вони стали окремим родом сил Збройних Сил України, які мають організовувати, готувати та виконувати завдання територіальної оборони. Планується, що буде сформовано 25 бригад, які об’єднуватимуть більш ніж 150 батальйонів.

За громадянами, які укладуть контракт і служитимуть у резерві ТРО, закріплять зброю. Її видаватимуть під час навчань або якщо виникнуть визначені ситуації. Навчання будуть проходити у вільний від роботи час.  

Щоб оформити контракт на проходження дійсної військової служби в рядах підрозділу територіальної оборони, потрібно звернутись до територіального центру комплектування і соціальної підтримки за місцем проживання.