Субота, 25 Червня, 2022

Хмельницький потрапив у ТОП-10 прозорих міст

Сьогодні, 10 березня, було оприлюднено четвертий Рейтинг прозорості міст та регіонів України. Хмельницький посів друге місце за показниками прозорості місцевих рад. Далі розповість про це детальніше yes-khmelnytskyi.

Рейтинг прозорості міст та регіонів України

Сьогодні під час онлайн-семінару оприлюднили рейтинг прозорості 50-ти великих українських міст та 22 областей. Захід транслювали на YouTube-каналі Укрінформу. Організатори події: Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД, Україна), Інститут економічних досліджень і соціальних реформ (INEKO, Словаччина).

Хмельницький у трійці лідерів рейтингу прозорості міст

Міський голова Олександр Симчишин на своїй сторінці у соцмережі повідомив, що Хмельницький потрапив до трійки лідерів і посів другу сходинку у рейтингу прозорості місцевих рад. Результат прозорості Хмельницького становить 97 відсотків. Це ще один позитивний рейтинг нашого міста. Хмельницький може бути гарним прикладом для інших міст.

Наприклад, У Хмельницькому впроваджують ефективні заходи, які є індикаторами прозорості і відкритості. Серед них: сервіси «Відкрите місто», «Відкритий бюджет», Програма «Громадські ініціативи», «Бюджет участі» та інше. Завдяки «Громадським ініціативам» та «Бюджету участі» у Хмельницькому щороку реалізовують важливі для міста проєкти. Зокрема, в рамках «Бюджету участі» виконано роботи з підсвічування історичної будівлі «Народний дім», яка розташована у мікрорайоні Гречани. Також облаштовано декілька дитячих та спортивних майданчиків, у тому числі, і біля соціального готелю. Завдяки Бюджету участі у центрі міста з’явилася оригінальна фотозона та арт-об’єкт «Щодня Хмельницький». Для міського будинку культури придбали і встановили світлове обладнання. Також минулого року в рамках «Бюджету участі» біля школи №8 з’явився спортивний майданчик. Ці та багато інших ідей, реалізованих у нашому місті, змінюють Хмельницький на краще.

На першому місці рейтингу опинилася Вінниця, а третю позицію зайняв Сєвєродонецьк. Фахівці стверджують, що саме ці три міста продемонстрували найкращі результати. На прикладі Вінниці, Хмельницького та Сєвєродонецька можна побачити, що ці міста успішно втілюють інструменти для того, щоб бути більш відкритими для мешканців.

«Міста Вінниця і Хмельницький з результатами прозорості понад 96% доводять, що є можливості для покращення і можуть бути прикладом для інших міст», – каже директор «Інституту соціальних та економічних реформ» Петер Голяш.

Рейтинг прозорості свідчить про те, що українські міста впевнено розвиваються та рухаються вперед, впроваджують новітні практики на місцях, а також стають більш відкритими для громадян.

До ТОП-10 найпрозоріших міст України потрапили також: Дніпро, Київ, Бахмут, Тернопіль, Кам’янське, Кропивницький, Мукачево.

Рейтинг спрямований на те, щоб підвищити ефективність роботи органів місцевого самоврядування, а також покращити відкритість місцевої влади.

Нагадаємо, що у 2017 році Хмельницький посів 14-у позицію у рейтингу прозорості міст, у 2018 році – 16-те місце. За підсумками 2019 року Хмельницький зайняв знову чотирнадцяту сходинку.