Середа, 22 Червня, 2022

Про прапор, ринки та школу на Озерній: Олександр Симчишин відповів на онлайн-звернення хмельничан

Сьогодні, 15 квітня, у Хмельницькій міській раді, пройшов традиційний онлайн-прийом громадян. Цього разу на звернення хмельничан відповідав міський голова Олександр Симчишин. Далі розповість про це детальніше yes-khmelnytskyi.

Онлайн-прийом міського голови Олександра Симчишина

Сьогодні, 15 квітня, у Хмельницькій міській раді, відбувся традиційний онлайн-прийом громадян з особистих питань. На запитання містян відповідав міський голова Олександр Симчишин. У першу чергу, міський голова давав відповіді на питання, які були попередньо залишені під анонсом. Далі Олександр Сергійович відповідав на питання, які з’являлися вже безпосередньо під час самої онлайн-трансляції прийому. Хмельничани надіслали значну кількість звернень. У зв’язку з цим після завершення ефіру відповіді на запитання нададуть заступники та керівники структурних підрозділів міської ради.

Робота закладів освіти під час карантину

Під час онлайн-прийому міський голова Олександр Симчишин розповів, що динаміка виявлення інфікованих на COVID-19 у Хмельницькому поступово зменшується. Позитивним є також те, що вже три дні поспіль кількість людей, які одужали, перевищує тих, яких госпіталізували. Однак за шістьма показниками, які формує МОЗ, Хмельницька область наразі залишається у червоній зоні карантину. Обмеження червоної зони будуть діяти доти, поки їх не скасує рішення Кабінету Міністрів. Також сьогодні у Хмельницькому відновлюють дезінфекцію зупинок громадського транспорту.

Велика частина запитань від хмельничан стосувалася саме роботи дитячих садочків та навчання школярів молодшого шкільного віку під час обмежень червоної зони карантину. Постанова Уряду дозволяє роботу дошкільних закладів освіти та навчання учнів 1-4 класів у червоній зоні карантину. Міський голова зазначив, що наразі відвідуваність дитячих садочків становить понад 50 відсотків.

«В садочки приводять дітей ті, хто не має можливості залишити їх вдома і це не тільки критична інфраструктура, це лікарі, пожежники, працівники підприємств, які вироблять те, без чого ми не можемо жити. Ми вважаємо, що садочки мають працювати. Щодо учнів 1-4 класів – ми залишаємо очну форму навчання», – пояснив Олександр Симчишин.

Олександр Сергійович додав, що рівень захворюваності на коронавірусну інфекцію моніториться постійно. За цей тиждень зменшується кількість активних хворих серед учнів та вчителів.

«Там, де виявляються ковідні хворі, клас йде на дистанційне навчання. Станом на вчора таких класів було 14», – зазначив міський голова.

Робота непродуктових ринків

Також Олександр Сергійович прокоментував заборону роботи непродуктових ринків під час обмежень червоної зони карантину. Міський голова зазначив, що підприємцям надали доступ до їх торгових точок. Місцеві підприємці отримали мінімальну мобільність, тобто вони можуть працювати на виніс та здійснювати онлайн-доставку та видачу замовлень. Міський голова зазначає, що наразі неможливо дозволити роботу ринків, адже це заборонено постановою Кабінету Міністрів.

Підприємці хмельницьких ринків, які закрилися на карантин, зможуть отримати державну допомогу у розмірі 8 тисяч гривень після 18 квітня у додатку «Дія». Рішення про додаткові пільги будуть ухвалювати під час чергової сесії міської ради. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Прапор за 5 мільйонів гривень

Також хмельничани не оминули увагою скандальне питання встановлення у Хмельницькому найбільшого державного прапору, вартістю 5 мільйонів гривень. Нагадаємо, що встановлення у Дендропарку прапора є ініціативою Президента України. У соцмережах це питання набуло широкого розголосу. Більшість хмельничан обурені виділенням такої значної суми коштів на прапор і вважають це недоцільним у часи пандемії.

Міський голова Олександр Симчишин зазначив, що такий об’єкт доцільно створювати за кошти благодійників та меценатів. Олександр Сергійович пояснив, що міська рада не буде співфінансувати встановлення прапора і не виділятиме на це коштів.

Будівництво школи у мікрорайоні Озерна

Хмельничани також цікавилися питанням будівництва школи на Озерній. Міський голова повідомив, що навчальний заклад планують здати в експлуатацію вже цього року.

«До кінця року буде завершено будівництво закладу і після цього почне роботу. Ця школа забере 700 дітей», – пояснив Олександр Симчишин.

Нагадаємо, що активні будівельні роботи на вул. Залізняка, 32, тривають. Їх відновили з 5 січня цього року. Будівництво сучасного НВК стартувало у 2016 році.

Олександр Симчишин зазначив, що пряма телефонна лінія та онлайн-прийом громадян проводяться щотижня. Це спрямовано на те, щоб підвищити рівень комунікації між владою та хмельничанами.

Сьогодні під час онлайн-прийому надійшло понад 300 запитань від мешканців територіальної громади. Деякі дописувачі сьогодні отримали усні відповіді на свої запитання. Частину питань зафіксували та взяли на контроль. Ті громадяни, які залишили електронну або поштову адреси, отримають письмові відповіді.