Середа, 22 Червня, 2022

Які були порушення на місцевих виборах у Хмельницькому

25 жовтня 2020 року пройшли місцеві вибори в Хмельницькій області. Виборці отримали на руки по чотири бюлетеня для голосування. Детальніше про те, як пройшли місцеві вибори та які порушення були виявлені розповість Хмельницкий Yes.

Особливості виборів

В Хмельницькій ОДА повідомили, що було заявлено 80 кандидатів, серед яких обирають 13 міських голів, 64 депутата Хмельницької обласної ради з 556 осіб (від 10 партій).

В Державному реєстрі виборців станом на 30 вересня 2020 року в Хмельницькій області 1 008 981 виборець.

Порушення на місцевих виборах

Голова однієї з дільниць Хмельницької області прийшов на роботу нетверезим. Саме про це повідомила прес-служба управління Національної політики Хмельницької області.

Вона повідомила, що на місце одразу же виїхала служба патрульної поліції. Після того, як чоловіка перевірили, виявлено 2,8 проміле алкоголю в крові чоловіка.

За таке порушення голову виборчої комісії покарали штрафом від 3 до 5 неоподаткованих мінімумів доходів містян, що складає від 51 до 85 гривень.

Виділяли такі основні порушення.

  1. До головної проблеми – порушення під час проведення місцевих виборів назвали недотримання санітарних заходів.
  2. Окрім цього, відслідковувалися факти незаконної агітації.
  3. Недопуск спостерігачів на окремі відділення.
  4. Фіксувалися також випадки відкриття виборчих дільниць з затримкою. Наприклад, в Святогорську Донецької області не відкрилися вчасно три виборчі дільниці, через це члени комісій не встигли вчасно перерахувати бюлетені. Були випадки і протилежні. В селі Осипівка Хмельницької області голосування розпочали раніше – о 7:50.
  5. Порушення, пов’язані з президентським опитуванням.

Також варто відмітити, що на виборчій дільниці, котра розташована за адресою Курчатова, 4/3 зафіксовані наступні порушення. Члени виборчої комісії намагалися якнайшвидше виконати свої обов’язки. Контрольні листи вони вкинули до скриньки о 6:47, при цьому забули поставити на них печатки.

Політична агітація в Хмельницькому

Відомо, що в Рівному та в Хмельницькому виборцям роздавали їжу. В Рівному – це цукерки. В Хмельницькому кандидати вручали крупи та муку, масло. Такою інформацією ділилися виборці на сторінках у Фейсбуці.

Цікаво, що один з виборців в Хмельницькій області намагався проголосувати по фото паспорту з телефону. Звичайно, такі дії недопустимі. Всього в Хмельницькій області зафіксовано 86 порушень.

Правоохоронці фіксували факти підкупу виборців.

Активність виборців

Найактивнішими виборцями за результатами проведених статистичних досліджень стали жителі Західної України. Зафіксували найвищий результат у Тернопільській області, де відсоток свідомих містян, котрі зробили свій вибір, склав 46,77%. Найнижчі показники зафіксували у Донецькій області, прийшло на місцеві вибори всього 31,46%.

Олег Діденко сказав, що простежується тенденція така, що найбільш активнішими виборцями були жителі з Західної та центральної України (якщо порівнювати з містянами Сходу, Півдня України).

В результаті проведених виборів перемогу отримав Олександр Симчишин.